KRAJ: / Ronaldo spasio Real od poraza protiv Barçe!

Prvi od četiri sudara Reala i Barcelone u sljedećih 18 dana završio je remijem 1:1 pa su Katalonci ostali na osam bodova prednosti ispred najlućih rivala!

16.4.2011.
11:12

REAL MADRID: Casillas, Ramos, Albiol, Carvalho, Marcelo, Khedira, Pepe, Xabi Alonso, Di Maria, Cristiano Ronaldo, Benzema;

BARCELONA: Valdes, Alves, Pique, Puyol, Adriano, Iniesta, Busquets, Xavi, Pedro, Villa, Messi.

Strijelci: 0:1 - Messi (53, 11m), 1:1 - Ronaldo (83, 11m) KRAJ UTAKMICE!

90' - igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

82' - Dani Alves je u kaznenom prostoru srušio Marcela i dobio žuti karton. S bijele točke je bio precizan Ronaldo

78' - Ronaldo je pokušao smanjiti iz slobodnog udarca, no nije bio dovoljno precizan

66' - Pepe je imao sjajnu priliku nakon kornera, no nije uspio zabiti iz blizine

62' - Skoro je Real primio i drugi gol, no Xavijev udarac s 15 metara je završio u gredi

53' - Messi iz penala doveo Barcelonu u vodstvo! Najboljem nogometašu svijeta ovo je prvi gol koji je zabio momčadi koju vodi Jose Mourinho!

52' - Albiol je srušio Villu u šesnaestercu, skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton

49' - Ronaldo je imao još jednu odličnu šansu. Pucao je iz slobodnog udarca, a lopta je pogodila stativu

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE

ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME

45' - Real je u posljednjoj minuti prvoga dijela propustio najbolju šansu na utakmici. Ramos je nakon udarca iz kuta prebacio loptu do Ronalda koji je pucao glavom s par metara, no Adriano je sjajnom reakcijom spasio Barçinu mrežu!

44' - na samom kraju poluvremena Messi se 'slalomom' sjurio prema Realovom golu, pucao s nekih desetak metara iskosa, no Casillas se nije dao iznenaditi

26' - Villa je u jednom kontaktu s vratarom Reala Casillasom pao, a sudac je mogao pokazati na bijelu točku, no nije. Na kraju je dao žuti karton Piqueu koji ga je najviše napadao

23' - Valdes 'zakuhao' dramu pred svojim golom. Nije se najbolje snašao nakon udarca Benzeme, a nakon kornera je Ronaldo glavom pucao pokraj gola

19' - Messi je imao dobru priliku, no Casillas se snašao te je sačuvao svoja vrata

15' - nakon 15 minuta igre statistika je na strani Barcelone. Katalonci imaju loptu čak 81 posto vremena!

9' - Cristiano Ronaldo je iz slobodnog udarca s 25 metara pucao ravno u golmana

4' - utakmica je počela vrlo agresivno, a u četvrtoj minuti je nastradao pomoćni sudac kojeg je pokosio Marcelo.

Portugalac na klupi madridskog Reala, Jose Mourinho napravio je još jedan show u svom stilu. Pojavio se na press konferenciji uoči najvećeg španjolskog derbija, ali nije prozborio ni riječi.

Sva pitanja upućena Joseu Mourinhu odgovarao je njegov pomoćnik Aitor Karanka. Većina novinara ostala je razočarana što im Portugalac uskraćuje najavu El Clasica, te su u znak protesta odlučili napustiti presicu.

Mourinhov stav ljutog i tvrdoglavog tinejdžera pokušao je obrazložiti Karanka.

"Sve što Jose kaže vi morate preuveličati, a on tako dalje ne može".

"Možda na taj način ne iskazuje dovoljno poštovanja prema navijačima", bila je očita reakcija novinara unutar salona.

No, pomoćni trener imao je i za to spreman odgovor.

"Ono što navijači traže jest Real kojeg imamo danas, kao i fajtera na klupi koji će u svakom trenutku dati svoj maksimum. Mislim da ga oni ne sude po tome daje li izjave ili ne", zaključio je bivši prvotimac Reala.

Poznavajući Mourinha sigurno je osmislio novi psihološki rat protiv Barcelone koja ga prati već dugi niz godina. Kakve je rezultate donijela medijska šutnja, vidjet ćemo u nedjelju, ali poznavajući Mourinhove trikove nerijetko znaju upaliti protiv Katalonaca.

Dokazao je da lijek protiv Lionela Messija postoji pošto u osam susreta koje je Argentinac odigrao protiv Mourinhovih momčadi nije postigao niti jedan pogodak.

Zna zaustaviti Messija, no ima li recept za cijelu Barcu?