VATRENI U AKCIJI / Kovačić odigrao odličnu utakmicu u velikoj pobjedi Chelseaja. Newcastle se uzdiže, Leeds polako propada

Chelsea je upisao jubilarnu desetu gostujuću ligašku pobjedu te se učvrstio na svojoj trećoj poziciji

10.3.2022.
23:37

Nogometaši Chelseaja osvojili su tri gostujuća boda u unaprijed odigranom susretu 30. kola engleske Premier lige. S 3-1 Chelsea je pobijedio Norwich, posljednju momčad na ljestvici.

Tek je 14 uvodnih minuta bilo potrebno Chelseaju za dva gola. Chalobah je u trećoj minuti zabio za 1-0, dok je u 14. poentirao Mount. U 69. minuti je Finac Pukki realizirao jedanaesterac i time smanjio na 1-2, dok je pitanje pobjednika riješeno u samom finišu kada je Havertz postavio konačnih 3-1.

Chelsea je upisao jubilarnu desetu gostujuću ligašku pobjedu te se učvrstio na svojoj trećoj poziciji na ljestvici. Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić počeo je u udarnom sastavu Chelseaja te je zamijenjen u 85. minuti, a SofaScore mu je dala visokih 7.1 ocjenu.

SVE ZBOG RATA U UKRAJINI /

Što će biti s našim Kovačićem? Chelsea se raspada, najjači sponzori raskidaju ugovore, prijeti izbacivanje iz lige

Newcastle se diže, Leeds pada

Odigrane su ovog četvrtka i tri zaostale utakmice. U ogledu 19. kola Wolverhampton je pred domaćim navijačima svladao Watford 4-0, a sve je bilo vrlo brzo riješeno jer je domaćin do 21. minute vodio 3-0 (Jimenez, autogol Hernandeza i Podence). Na samom kraju Ruben Neves je zabio za konačnih 4-0.

Tek drugi domaći prvenstveni poraz u sezoni upisao je Southampton kod kojeg je slavio Newcastle 2-1. Domaćin je poveo golom Armstronga, ali su potom preokret kreirali Wood i Bruno Guimaraes.

Problemi Leedsa se nastavljaju te je ta momčad upisala šesti ligaški poraz u nizu. Aston Villa je pobijedila Leeds u gostima 3-0 golovima Philippea Coutinha, Casha i Chambersa. Leeds je ostao na rubu opasne zone ispadanja, dok je Aston Villa skočila na deveto mjesto ljestvice.