ČUDNA ODLUKA / Kontroverzan izbor IFFHS-a za najboljeg izbornika: Dalić ispod čovjeka kojeg je pobijedio

9.1.2023.
11:40
Igor Kralj/PIXSELL

Po izboru IFFHS-a (Međunarodne federacije za nogometnu povijest i statistiku) najbolji izbornik u 2022. godini je Lionel Scaloni s 240 bodova. Postao je prvak svijeta s Argentinom, dok je drugo mjesto pripalo gubitniku u finalu Mundijala, Francuzu Didieru Deschampsu koji je osvojio 45 bodova.

ODLAZAK NA DRUGI KONTITENT /

Bacili smo ih u plač i slomili im srca, a sada nam žele uzeti izbornika: Dalić na odlasku?

Možemo reći kako je to očekivano s obzirom da su Scaloni i Deschamps zauzeli isto mjesto kao i njihova reprezentacija na Mundijalu, no pitanje je kako onda komentirati narednu odluku IFFHS-a.

Walid Regragui dobio je nagradu za trećeg najboljeg izbornika u 2022. godini s 30 bodova unatoč tome što je Hrvatska pobijedila Maroko u utakmici za broncu, a Zlatko Dalić se našao ispod njega na četvrtom mjestu s 20 bodova.

Maroko je napravio najveći uspjeh u povijesti te ono što nije uspjelo niti jednoj afričkoj reprezentaciji, a Hrvatska stigla do već treće medalje na svjetskim prvenstvima. Maroko i Hrvatska susreli su se u dva navrata na SP-u, a naši Vatreni imaju bolji omjer s remijem i pobjedom u utakmici za treće mjesto.

Ipak, po mišljenju IFFHS-a izbornik Regragui je zaslužio treće mjesto prije našeg izbornika koji ima uspješniji omjer.