KIKS KOD KUĆE: / Bavarci remizirali, ali pomogla im je Borussija pobjedom protiv Leipziga

Schalke se bori za ostanak, ali je momčad iz Gelsenkirchena ipak otkinula bod Bayernu u remiju na Allianz Areni 1:1. Ancelottijeva momčad povela je u 9.

4.2.2017.
17:41
AFP/GUENTER SCHIFFMANN

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Lahmova 500. utakmica

Bayern je ovim remijem pokvario veliku Lahmovu obljetnicu, 500. utakmicu u Bundesligi. Philipp Lahm u igru je ušao u 77. minuti.

Borussia (D) u derbiju pobijedila Leipzig

Zanimljivo, u ovom kolu Bundeslige slavili su svi domaćini osim Bayerna. No, Bavarcima je u kasnijem dvoboju pomogla dortmundska Borussija koja je kod kuće pobijedila drugoplasirani RB Leipzig. Pobjednički gol glavom je zabio Pierre-Emerick Aubameyang u 35. minuti nakon ubačaja Ousmanea Dembelea. Tako je Bayern remijem još povećao prednost nad Leipzigom, sad ima 46 bodova, četiri više od prvih pratitelja i 12 više od Borussije (D).

Hoffenheim uvjerljivo slavio

Kramarićev Hoffenheim, koji je u prošlom kolu doživio prvi poraz u Bundesligi, u subotu je na domaćem terenu protiv Mainza slavio sa 4:0, a strijelici su bili Mark Uth (5) Marco Terrazzino (81) i Adám Szalai (86, 90+1).

Andrej Kramarić, koji je igrao do 69. minute, dva puta se okušao iz daljine, ali su njegovi udarci blokirani.

Eintracht u nedjelju protiv Darmstadta

Dan ranije HSV je kod kuće pobijedio Bayer Leverkusen 1:0 osvojivši važne bodove u borbi za opstanak. Pogodak odluke zabio je Kyriakos Papadopoulos u 75. minuti, a hrvatski branič Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, u nedjelju igra protiv posljednjeplasiranog Darmstadta.

Rezultati 19. kola Bundeslige:

Bayern - Schalke 1:1 Köln - Wolfsburg 1:0 Hertha - Ingolstadt 1:0 Hoffenheim - Mainz 4:0 Borussia (M) - Freiburg 3:0 kasnije igraju: Borussia (D) - RB Leipzig 1:0