KAOS U ATENI: / Derbi 'vječnih neprijatelja' prekinut zbog žestokog sukoba huligana i policije

Veliki derbi između Panathinaikosa i Olympiacosa prekinut

17.3.2019.
21:17
Screenshot: You Tube

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je asistent za jedini pogodak na utakmici u kojoj je AEK kao gost svladao Atromitos sa 1-0 (0-0) u susretu 20. kola grčkog nogometnog prvenstva.

Livaja, koji je u igru ušao u 36. minuti, asistirao je Albanisu za pogodak u 85. minuti. Treći AEK sada ima 47 bodova, četiri više od četvrtog Atromitosa.

HULIGANI OLYMPIAKOSA BRUTALNO ISPREBIJALI 23-GODIŠNJU DJEVOJKU: /

Procurio i šokantan video

U nedjelju je na programu bio i veliki derbi između Panathinaikosa i Olympiacosa na Olimpijskom stadionu u Ateni, no susret je prekinut sredinom drugog poluvremena pri vodstvu gostiju od 1-0 zbog utrčavanja navijača Panathinaikosa "Gate 13" u teren. "Agona Sport" javlja:

"Sudar između Panathinaikosa i Olympiacosa u nedjelju navečer u derbiju 'vječnih neprijatelja', prekinut je, a potom su akteri i napustili teren nakon svega 70 minuta igre. Olympiacos je poveo na Olimpijskom stadionu zahvaljujući golu Miguela Angela Guerrera u 53. minuti, koji je bio vrlo osporavan u susretu koji je obje momčadi igrale u brzom, visokom tempu.

No kako su se ogromni oblaci dima počeli ovladavati stadionom nekih 20 minuta prije kraja susreta, sudac utakmice Marcus Fritz odlučio je prekinuti utakmicu po drugi put. Utakmica je već bila zaustavljena nakon pet minuta da bi policija raspršila šačicu navijača Zelenih koji su se približili klupi Olympiacos.

Dim je kasnije bio uzrokovan sukobima između policije i skupina huligana izvan stadiona, koji je uključivao molotovljeve koktele i druge zapaljive predmete. To je potaknulo korištenje suzavca od strane policije, koja je stvarala probleme i posjetiteljima na samom stadionu", stoji u tekstu Agona Sporta.

Drugi Olympiacos je tako ostao na 57 bodova, 10 manje uz utakmicu manje od vodećeg PAOK-a, dok je Panathinaikos sedmi sa 32 boda.