POTENCIJALNA KAZNA / Liverpool ponovno teško oštećen u derbiju: Kamere 'uhvatile' što je Van Dijk dobacio sucu derbija

Bila je to odlična utakmica u kojoj su Redsi bili bliži pobjedi, međutim na koncu je ipak završilo 1-1.

23.12.2023.
23:38

U derbiju 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Arsenal su na Anfieldu odigrali 1-1, pa su "Topnici" zadržali vrh ljestvice.

SJAJNA UTAKMICA /

Vodeće momčadi Premier lige podijelile bodove u derbiju: Novi kiks Newcastlea, golijada u Nottinghamu

Počelo je sjajno za goste, Arsenal je poveo već u četvrtoj minuti. Martin Odegaard je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Gabriel glavom pogodio za 1-0. Pogodak je provjeravan zbog mogućeg zaleđa, no sudac Chris Kavanagh je pokazao na centar.

Liverpool je izjednačio u 29. minuti. Trent Alexander-Arnold je sjajnom dugačkom loptom uposlio Mohameda Salaha koji se lako oslobodio Oleksandra Zinčenka i sjajno pogodio pod rašlje za 1-1.

Liverpool teško oštećen

Glavni sudac utakmice bio je Chris Kavanagh koji je u prvom poluvremenu propustio dosuditi kazneni udarac za Liverpool.

Kapetan Arsenala Martin Odegaard očigledno je igrao rukom u svom 16-tercu, svi igrači Liverpoola su tražili najstrožu kaznu, ali je nisu dobili.

Spornu situaciju možete pogledati OVDJE.

Van Dijku prijeti kazna

U drugom poluvremenu kapetan Liverpoola Virgil Van Dijk, nezadovoljan nakon još jedne odluke suca s kojom se nije slagao, gestikulirao je prema Kavanaghu s rukama kao da pije, uz pitanje: "Jesi li pio?".

Situaciju s Van Dijkom i sucem pogledajte OVDJE.

Nizozemcu prijeti drastična kazna jer je Premier liga odlučna u tome da zaštiti suce od konstantnih pritisaka.

Nakon utakmice Kavanagha je komentirao i Jurgen Klopp:

"Malo je čudna bila situacija oko potencijalnog penala, ne znam je li sudac mogao vidjeti, nisam siguran da li je donio pravu odluku", rekao je Klopp.

Liverpool na udaru

Ovo nije prvi put ove sezone da je Liverpool teško oštećen u derbiju u kojem je bio bolja momčad, a na kraju nije osvojio sva tri boda.

Podsjetimo, u listopadu je Liverpoolu poništen regularan pogodak protiv Tottenhama kojim su trebali povesti 2:1, a na kraju su izgubili istim rezultatom.

Tada je sudačko tijelo, Professional Game Match Officials Limited (PGMOL), priznalo da je bila pogrešna odluka poništiti pogodak, tvrdeći da se radilo o ljudskoj pogrešci i da je trebalo potvrditi pogodak kroz VAR intervenciju.

Liverpool s potencijalnih pet bodova više, koliko bi osvojili da su pobijedili u utakmicama u kojima su oštećeni, bio vodeća momčad prvenstva s četiri boda više od Arsenala i pet više od Aston Ville.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.