Zabio dva komada: Hrvat junak u dalekom Azerbajdžanu!

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić bio je junak u gostujućoj pobjedi Dnjipra protiv Karabaga 2:1, kojom je ukrajinski sastav ostao u igri za plasman u drugi krug natjecanja.

6.11.2014.
23:02

Kalinić je zabio oba gola za Dnjipro, prvog u 15. minuti za vodstvo 1:0, a potom i u 73. minuti za 2:1. Strijelac za azerbajdžanski sastav bio je George u 36. minuti. Kalinić je odigrao cijeli susret za Dnjipro, a u 45. minuti je dobio žuti karton. Ivan Strinić je igrao prvo poluvrijeme za Dnjipro, a u 30. minuti je dobio javnu opomenu. Treći hrvatski igrač u Dnjipru Mladen Bartulović nije nastupio.

U drugom susretu iz F skupine St Etienne i Inter su odigrali 1:1. Inter je poveo u 33. minuti golom Dodoa, a izjednačio je Bayal Sall u 50. minuti. Zanimljivo, bio je to četvrti remi francuskog sastava u skupini. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je do 74. minute kada ga je zamijenio Osvaldo. Nakon četiri kola vodi Inter s osam bodova, dok Dnjipro, Karabag i St Etienne imaju po četiri boda.

Među strijelce se upisao i Mladen Petrić, no njegov Panathinaikos je kod kuće izgubio od PSV Eindhovena 2-3 i ostao bez izgleda za drugi krug. Pao je vodio 1:0 i 2:1, no ipak je ostao bez bodova. Petrić se upisao među strijelce u 43. minuti za vodstvo 2:1. Gol za grčki sastav zabio je i Ajagun (11), dok su strijelci za PSV bili Depay (27) De Jong (65) i Wijnaldum (78). Petrić je igrao do 63. minute, dok su Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld odigrali cijeli susret za domaću momčad.

Bešiktaš, našeg Slavena Bilića je u Istanbulu pobijedio Partizan 2:1 i zadržao vodeću poziciju na ljestvici skupine C. Bešiktaš dijeli prvo mjesto s Tottenhamom koji je slavio u Grčkoj protiv Asterasa 2:1. Oba sastava imaju po osam bodova i 8:3 razliku pogodaka.

Grupa A Apollon Limassol - Borussia Mönchengladbach 0-2 FC Zürich - Villarreal 3-2

Grupa B HJK Helsinki - FC Torino 2-1 FC Kopenhagen - Club Brügge 0-4

Grupa C Bešiktaš Istanbul - Partizan Beograd 2-1 Asteras Tripolis - Tottenham Hotspur 1-2

Grupa D Dinamo Zagreb - Red Bull Salzburg 1-5 Astra Giurgiu - Celtic Glasgow 1-1

Grupa E Dinamo Moskva - Estoril Praia 1-0 Panathinaikos Atena - PSV Eindhoven 2-3

Grupa F Karabah Agdam - Dnipro Dnipropetrovsk 1-2 AS St. Etienne - Inter Milano 1-1

Grupa G Feyenoord Rotterdam - HNK Rijeka 2:0 Sevilla - Standard Liege 3:1

Grupa H Everton - OSC Lille 3:0 Wolfsburg - FC Krasnodar 5:1

Grupa I SSC Napoli - Young Boys Bern 3:0 Sparta Prag - Slovan Bratislava 4:0

Grupa J Dinamo Kijev - Aalborg BK 2:0 Rio Ave - Steaua Bukurešt 2:2

Grupa K Fiorentina - PAOK Solun 1:1 EA Guingamp - Dinamo Minsk 2:0

Grupa L KSC Lokeren - Trabzonspor 1:1 Legia Varšava - Metalist Harkiv 2:1