KAKVO OTVARANJE PRVENSTVA: / Debitant golom u 91. minuti šokirao Aubameyanga i društvo

Na otvaranju afričkog Kupa nacija Gvineja Bisau je u Libervilleu šokirala domaćina prvenstva Gabon odigravši 1-1 pri čemu su gosti izjednačujući pogodak postigli u sudačkoj nadoknadi utakmice.

14.1.2017.
19:45
AFP, GABRIEL BOUYS

Gabon je poveo u 52. minuti golom sjajnog napadača Borussije Dortmund Pierrea-Emericka Aubameyanga, a izjednačio je Juary Soares u 91. minuti susreta. Zezinho je centrirao iz slobodnog udarca, a Juary Soares glavom zabio za 1-1 i šokirao domaće navijače. Aubameyang je, pak, sudjelovao u osam od posljednjih 11 golova svoje reprezentacije, uz pet golova i tri asistencije.

Gvineja Bisau prvi put u svojoj povijest nastupa na afričkom Kupu nacija, stoga je ovaj rezultat iznenađenje. U drugom susretu iz skupine A sastaju se Burkina Faso i Kamerun.