NEVJEROJATNA UTAKMICA / Kakvo čudo u Mostaru, Zrinjski od 0-3 do pobjede: Povijesni gol za Plemiće zabio bivši veznjak Hajduka

Ima je AZ na poluvremenu vodstvo od 3-0, da bi u nastavku Plemići napravili nevjerojatan preokret i stigli do vodstva 4-3

21.9.2023.
20:35
Denis Kapetanovic/PIXSELL

Kakvo čudo u Mostaru u povijesnoj utakmici Zrinjskog u skupinama europskih natjecanja.

'TU PRIČA ZAVRŠAVA' /

Vaha razočaran potezom susjeda: 'Nevjerojatno je što se događa, pa ne radi se o bilo kome'

Ima je AZ na poluvremenu vodstvo od 3-0, da bi u nastavku Plemići napravili nevjerojatan preokret i stigli do pobjede 4-3 u prvom kolu skupine E Konferencijske lige.

Van Brederode u 10., Mijnans u 32. i De Wit u 44. minuti donijeli su Nizozemcima 3-0.

Povijesni prvi gol Zrinjskog u skupinama europskih natjecanja zabio je bivši veznjak Hajduka Kožulj iz slobodnog udarca u 48. minuti.

Ćorluka je u 68. zabio za 2-3, da bi u Hrvanović u 71. bio strijelac za 3-3.

Za potpuni preokret i ludnicu u Mostaru pobrinuo se Kožulj drugim golom na utakmici u 81. minuti.

Nešto manje luda bila je druga utakmica 1. kola ove skupine E, ali isto tako s iznenađujućim rezultatom. Legia je u Varšavi pobijedila Aston Villu 3-2.

Skupina E
Legia - Aston Villa 3-2 (Wszolek 3, Muci 26, 51 / Duran 6, Digne 38)
Zrinjski - AZ Alkmaar 4-3 (Kožulj 48, 81, Čorluka 68, Hrvanović 71 / Van Brederode 10, Mijnans 32, De Wit 44)

Skupina F
Ferencvaros - Čukarički 3-1 (Varga 44-11m, Kwabena 45+7, Pešić 79 / Ivanović 26)
Genk - Fiorentina 2-2 (Zeqiri 12, McKenzie 85 / Ranieri 7, 23)

Skupina G
Eintracht - Aberdeen 2-1 (Marmoush 11-11m, Koch 61 / Polvara 22)
HJK - PAOK 2-3 (Bande 35, Radulovic 90+9-11m / Koulierakis 55, Despodov 81, Thomas 90+4)