KAKAV DAN HRVATSKIH PRVOLIGAŠA: / Pet utakmica pet pobjeda, pao slovenski prvak i treća momčad Ukrajine

Odličan su dan imali hrvatski nogometni prvoligaši koji su u pet pripremnih utakmica u subotu ostvarili isto toliko pobjeda.

1.7.2017.
22:20

Dinamo je u Murskoj Soboti pobijedio slovenskog drugoligaša Muru s 4-0 u svojoj prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu. No, još je bolji posao napravio zaprešićki Inter koji je senzacionalno pobijedio aktualnog slovenskog prvaka Maribor s 2-1. Inter je poveo već u 3. minuti preko Čirjaka, na 2-0 je povisio Mazalović u 59. da bi poraz Maribora ublažio Tavares u 83. minuti. Treba istaknutii da su Zaprešićani od 38. minute igrali s igračam manje zbog isključenja Dalića.

IMPRESIVAN POČETAK PRIPREMA: /

Dinamo do vrha napunio mrežu Slovenaca

Slaven srušio jake Rumunje

Protiv slovenskog predstavnika je igrala i Lokomotiva koja je s 1-0 svladala drugoligaša Brežice pogotkom Majera. Slaven Belupo je s 1-0 bio bolji od Voluntarija, osvajača Rumunjskog kupa, a pobjednički je gol postigao Kendeš.

Nogometaši Istre su do prve pobjede na pripremama stigli protiv prošlosezonske trećeplasirane momčadi ukrajinskog prvenstva Zorje. Puljani su pobjedu osigurali već u prvih 15 minuta utakmice, a strijelci su bili Gržan i Prelčec.