ŠOKIRALI MADRID / Kreator najveće senzacije u Ligi prvaka otkrio kako je srušio moćni Real: 'Još nismo napravili ništa posebno'

Nitko nije mislio da se ovo može dogoditi na Santiago Bernabeu

29.9.2021.
9:15

Uvjerljivo najveće iznenađenje večeri je pobjeda Šerifa na Santiago Bernabeu protiv madridskog Reala (2-1) u skupini D. Moldavski klub, koji je u kvalifikacijama izbacio hrvatskog prvaka Dinama, do pobjede je došao u 89. minuti golom Thillija.

ŠTO SE TU DOGODILO? /

Objašnjenje koje svi žele čuti. Trener Real Madrida otkrio kako su i zašto izgubili od autsajdera Sheriffa

Da bi večer u Madridu mogla biti čudna nagovijestio je Jakšibajev koji je u 25. minuti doveo goste u vodstvo. Real je napadao, pokušavao i tek u 65. minuti izjednačio kada je Benzema pogodio s bijele točke. Odmah nakon izjednačenja u igru je ušao i kapetan Vatrenih Luka Modrić koji je vrlo brzo imao sjajnu šansu, ali je njegov gromoviti udarac uspio „tek“ nokautirati suparničkog vratara.

Kolika je ovo senzacija najbolje govori podatak prema kojem je vrijednost Šerifove momčadi procijenjena na samo 12,38 milijuna eura dok je Realova prema Transfermarktu vrijedna 793,50 milijuna eura. Stoga ne čude euforične izjave trenera Jurija Verniduba.

Igrali kao momčad

"Pun sam emocija i zahvalan zbog svojih igrača i onoga što su napravili. Igrali smo kao momčad i zasluženo slavili. Naravno da smo znali da ćemo se morati braniti. To smo napravili, ali i igrali odlične kontre te smo uspjeli zabiti na kraju", poručio je trener Šerifa.

"Sretan sam i ponosan, na pravom smo putu i nastavit ćemo ga slijediti. Ne razmišljamo o prolasku skupine jer još nismo napravili ništa posebno, idemo korak po korak. Imamo još četiri važne utakmice, prije zadnjeg kola ćemo govoriti o osmini finala", dodao je.

Nakon dva odigrana kola ovu skupinu gdje su Real, Inter i Šahtar predvodi Šerif sa svih šest bodova.