NIJE SE SNAŠAO / Leipzig izgubio od Bayera, Gvardiol odigrao cijelu utakmicu i kiksao u ključnom trenutku

Bayern je svladao Leipzig prvi put u posljednjih sedam međusobnih utakmica

28.11.2021.
22:17

U derbiju 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio RB Leipzig sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta.

BUNDESLIGA /

Bayern se vratio na vrh: Sane golčinom donio Bavarcima tri boda, Vatreni ostao na klupi

"Apotekari" su poveli u 21. minuti preko Floriana Wirtza, da bi u 34. minuti Moussa Diaby zabio za 2-0.

Domaćin je smanjio u 62. minuti, a strijelac je bio Andre Silva, no samo dvije minute kasnije Jeremie Frimpong je postigao i treći pogodak za goste. Leipzig je u 88. minuti mogao smanjiti na 2-3, no DominikSzoboszlai nije uspio realizirati kazneni udarac. Pogodio je lijevu stativu.

Kobna pogreška

Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za domaći sastav, a prilikom drugog gola Bayera izgubio je ravnotežu, pao na travnjak i jedan je od glavnih krivaca za primljeni pogodak.

Joško Gvardiol

U prvom nedjeljnom susretu Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Union Berlin sa 2-1, a pobjednički pogodak domaćin je zabio u petoj minuti sudačke nadoknade. Bila je to prva domaća pobjeda Eintrachta ove sezone u Bundesligi nakon što je u prvih pet ogleda u Frankfurtu upisao četiri remija i jedan poraz.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić je za domaći sastav igrao cijeli sastav.

Vodi Bayern sa 31 bodom, dok Borussija Dortmund na drugoj poziciji ima bod manje. Bayer je napredovao na treće mjesto sa 24 boda.