JEDVA DOČEKAO DA JOSE ODE: / Procvao je nakon Mourinhova odlaska, evo i dokaza

Španjolski reprezentativni napadač Diego Costa u prošloj se sezoni namentnuo kao glavni napadač londonskog Chelseaja i taj klub vodio do osvajanja naslova prvaka Premier lige.

8.2.2016.
10:20

No ove sezone Chelsea igra znatno lošije i tek je na 13. mjestu ljestvice zbog čega je u prosincu otkaz dobio dotadašnji trener Jose Mourinho.

Promjena mu pomogla

Portugalskog stratega na klupi Chelseaja naslijedio je Nizozemac Guus Hiddink, a izgleda da je ta promjena pomogla Costi. Španjolsko-brazilski napadač je, naime, u ovoj sezoni u 13 utakmica u Chelseaju pod Mourinhovim vodstvom postigao tek tri gola, dok je u osam utakmica pod Hiddinkom šest puta zatresao mrežu.

Nadalje, Costi pod Hiddinkom treba više nego trostruko manje minuta za pogodak, mnogo je bolji realizator šansi u kojima se nađe, a ima i jednu asistenciju više. Costa je, inače, u nedjelju donio Chelseaju bod u derbiju 25. kola protiv Manchester Uniteda, za konačnih je 1:1 zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade.