BURNE REAKCIJE / Situacija koja je mnogima promakla. Je li Villarreal teško oštećen protiv Liverpoola? Pogledajte spornu snimku: 'To je skandalozno!'

U 37. minuti, u gostujućem šesnaestercu, došlo je do kontakta između Lo Celsa i Alissona

4.5.2022.
8:29

Nakon 2-0 u prvoj utakmici nogometaši Liverpoola su slavili i u polufinalnom uzvratu kod Villarreala 3-2 (0-2) čime su se plasirali u finale Lige prvaka, kojem je domaćin Pariz 28. svibnja.

Villarreal je sjajno odradio prvo poluvrijeme uzvratne utakmice te je potpuno poništio zaostatak od dva gola iz prvog dvoboja. Dia i Coquelin su u 3. i 41. minuti zabijali za 2-0. No, u nastavku se dogodio potpuni preokret. Od 62. do 74. minute Liverpool je dao tri gola (Fabinho, Diaz i Mane) i na kraju, uz malo te drame, izborio finale.

Utakmicu je obilježila i jedna veoma sporna situacija. Naime, u 37. minuti, u gostujućem šesnaestercu, došlo je do kontakta između Lo Celsa i Alissona, ali jedanaesterac nije dosuđen. Allison je u jedan na jedan situaciju odnio i loptu i Lo Celsa, a mnogi su pomislili da je start bio za najstrožu kaznu, a među njima je bio i predsjednik Villarreala, Fernando Roig, koji je ovu situaciju okarakterizirao kao skandaloznu.

GERONIMOOO! /

Tragični Loris Karius dobio opasnu konkurenciju. Liverpool zabio triput u 10 minuta, pogledajte reakcije vratara Villarreala

Sporna situacija

"To je skandalozno. Alisson je pokosio Lo Celsa. To je ključan potez suca koji se ponašao jako podlo od prve minute i sudio cijelo vrijeme u korist Liverpoola. Ne tražim opravdanja jer je Liverpool odlična ekipa i mogli smo izgubili i puno više od 2:0 još u prvoj utakmici, ali danas sudac nije bio na nivou koji je potreban za ovakve utakmice. Njegova izvedba je utjecala na rezultat", rekao je predsjednik kluba Fernando Roig, prenosi Mundo Deportivo.

Inače, sudac Danny Makkelie vidio je situaciju i procijenio je kako je Alisson prvi bio na lopti, a toliko je bio siguran u svoju odluku da nije htio niti pogledati VAR-snimku.