PROPUŠTA DERBI / Loše vijesti za Rijeku: Janković saznao težinu ozljede, 'out' je nekoliko tjedana

Po svemu sudeći će propustiti prvenstvene oglede protiv Lokomotive, Dinama, Rudeša, Varaždina te najvjerojatnije i Osijeka.

12.2.2024.
10:40
Pixsell

Rijeka je u 22. kolu 1. HNL jučer slavila na gostovanju kod Gorice 2:0 te tako ostala vodeća momčad domaćeg prvenstva. Momčad Željka Sopića je, na terenu natopljenom kišom, u gotovo nemogućim uvjetima za igru, slavila pogocima Jorgea Obregona s bijele točke u 66. i 75. minuti.

EMOTIVAN NAKON POBJEDE /

Sopić briljirao: 'Rekao sam igračima da bace dresove, sve ću ja platiti'

U 'ludoj' utakmici s čak četiri kaznena udarca, ranije su neprecizni s 11 metara bili Marko Pjaca duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, te za domaćina Ante Matej Jurić u 52. minuti.

Osim loših uvjeta za igru te brojnih penala, utakmicu je obilježilo i jedan prekršaj sredinom prvog poluvremena zbog kojeg se ozlijedio Niko Janković, jedan od najboljih pojedinaca Rijeke ove sezone.

Janković se ozlijedio nakon jednog žestokog starta igrača Gorice, a odmah nakon prekršaja je bilo vidljivo da Janković ne može stati na nogu.

'Out' mjesec dana

On je odmah nakon nakon utakmice otišao na preglede u Zagreb, a SportSport doznaje da će Janković morati pauzirati idućih mjesec dana. Pregledi su pokazali kako ima oštećenje gležnja i ligamenata, a i sam zglob nije na mjestu na kojem bi trebao biti.

Po povratku u Rijeku će se obaviti dodatni pregledi koji će utvrditi koliko Janković neće igrati, ali po svemu sudeći će propustiti prvenstvene oglede protiv Lokomotive, Dinama, Rudeša, Varaždina te najvjerojatnije i Osijeka.