SPLITSKI TRIJUMF NA RUJEVICI: / Hajduk u fantastičnoj utakmici nakon pet i pol godina srušio Rijeku

Nogometaši Hajduka su u derbiju 18. kola hrvatskog prvenstva kao gosti na Rujevici svladali aktualnog prvaka Rijeku s 2-1. Prva je to pobjeda Splićana protiv Rijeke nakon više od pet i pol godina.

2.12.2017.
19:47
Goran Kovacic/PIXSELL

RIJEKA – HAJDUK 1-2

RIJEKA: Prskalo; Vešović, Punčec, Župarić, Zuta; Kvržić, Maleš, Bradarić, Mišić, Gorgon; Gavranović

HAJDUK: Letica; Tudor, Ismajili, Savvas, Memolla; Radošević, T. Bašić, Kožulj; Erceg, Hamza, Ohandza

STRIJELCI: 0-1 T. Bašić (3), 1-1 Bradarić (11), 1-2 Erceg (51)

Hajduk je poveo već u trećoj minuti nakon velike pogreške vratara Prskala. On je očajno ispucao loptu, možda i zbog bure, a Toma Bašić je sjajno reagirao i lobom s tridesetak metara smjestio loptu u mrežu.

Riječani su brzo došli do izjednačenja. U 11. minuti Gorgon se probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje je Kvržić proslijedio loptu do Bradarića, a ovome nije bilo teško pogoditi iz blizine.

Nova pogreška Prskala

Domaći su imali još jednu veliku priliku u 44. minuti. Pavičić je proigrao Kvržića koji je ubacio oštru loptu, ali Gavranović je pred golom malo zakasnio i propala je prilika.

Hajduk je ponovno poveo početkom drugog poluvremena, u 51. minuti i to nakon nove pogreške vratara Rijeke. Župarić je napucao loptu u Ercega, ovaj se s desne strane sjurio u šesnaesterac, pa potpuno iskosa, gotovo iz mrtvog kuta, gurnuo loptu kroz noge Prskalu u gol.

Nakon toga su uslijedile dvije dobre šanse za Rijeku. U 52. minuti udarac Gavranovića s osam metara obranio je vratar Letica, a u 54. Pavičić s 12 metara puca iznad gola.

Letica obranio jedanaesterac

Rijeka je mogla izjednačiti u 69. minuti iz prilično spornog jedanaesterca. Kvržić je pao u šesnaestercu nakon blagog kontakta s Memollom, sudac je pokazao na bijelu točku, a udarac Gavranovića je obranio Letica koji je na Rujevici mijenjao ozlijeđenog Stipicu.

Hajduk je tako nakon čak 20 međusobnih utakmica zaredom napokon uspio doći do pobjede protiv Rijeke. Njome je skočio na drugo mjesto s 32 boda, koliko ima i Osijek, dok je na čelu Dinamo s 41 bodom i utakmicom manje.

UŽIVO:

90+5' - KRAJ UTAKMICE, HAJDUK JE POBIJEDIO S 2-1.

90' - Mišić je potegnuo, ali lopta je otišla daleko od gola.

85' - Mijenja i Hajduk: iz igre izlazi Erceg, a ulazi Pešić.

82' - Zadnja izmjena kod domaćih: iz igre izlazi Kvržić, u igri je Acosty.

76' - Nova izmjena kod Splićana: izašao je Kožulj, a ušao Bosančić.

73' - Dobio je sada žuti karton i Gorgon zbog povlačenja Tudora.

72' - Druga izmjena kod Rijeke: iz igre izlazi Maleš, a u igri je napadač Puljić.

70' - Greda! Mišić je izbacio iz kornera i uz pomoć vjetra lopta je završila na gredi.

69' - Letica je obranio udarac Gavranovića s bijele točke!

67' - Jedanaesterac za Rijeku! Kvržić je pao u šesnaestercu nakon kontakta s Memollom, vrlo sporna situacija.

65' - Žuti karton za Zutu zbog ruke u lice Kožulja.

62' - Prva izmjena kod Hajduka: u igri je Almeida umjesto Ohandze.

61' - Kvržić se izborio za udarac i opalio s 15 metara, ali na mjestu je bio Letica.

58' - Palo je sada nekoliko baklji pred gol koji čuva Letica.

54' - Gorgon se probio po lijevom boku i proigrao Pavičića koji je pucao s 12 metara, ali nije dobro zahvatio loptu.

52' - Velika prilika za Rijeku. Maleš je odigrao za Pavičića, ovaj spustio loptu za Gavranovića, ali njegov udarac sa sedam metara obranio je Letica.

51' - Župarić je napucao loptu u Ercega, ovaj se s desne strane sjurio u šesnaesterac, pa potpunoiskosa, gootvo iz mrtvog kuta, gurnuo loptu kroz noge Prskalu u gol.

51' - GOOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 2-1.

50' - Hajduk je jurnuo u kontru, Ohandza je gurnuo loptu kroz obranu Rijeke, ali ona je završila u rukama Prskala.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+1' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 1-1.

44' - Velika prilika za Rijeku! Pavičić je proigrao Kvržića koji je ubacio oštru loptu, ali Gavranović je pred golom malo zakasnio i propala je prilika.

40' - Bašić je ubacio iz slobodnog udarca, a lopta je prošla pored vratnice.

37' - Žuti karton za Pavičića zbog grubog starta na Kožulju.

36' - Kvržić se odlično izborio za poziciju, ali Ismajili je izbio loptu.

31' - Hajdukovci su tražili indirekt, ali sudac Pajač nije reagirao i čini se da je pogriješio.

30' - Težak udarac za Rijeku. Ozlijedio se strijelac Bradarić koji je morao napustiti igru, a na terenu je Pavičić.

28' - Kožulj je probao iz velike udaljenosti, ali nije bio precizan.

24' - Vešoviću je opalio s dvadesetak metara, ali otišla je lopta preko gola.

20' - Letica je istrčaoizvan šesnaesterca i glavom izbio loptu izvan granica igrališta.

19' - Bašić je pokušao iz slobodnog udarca, a Prskalo je zbog vjetra imao puno problema, ali je uspio izbiti loptu u korner.

16' - Rijeka je sada imala priliku, ali nije iskoristila pogrešku Memolle koji je loše reagirao nakon ubačaja Gorgona.

11' - Sjajna akcija Rijeke! Gorgon se probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje je Kvržić proslijedio loptu do Bradarića, a ovome nije bilo teško pogoditi iz blizine.

11' - GOOOOOOL! RIJEKA JE IZJEDNAČILA NA 1-1.

8' - Bašić je dobio žuti karton zbog oštrog starta na Malešu.

7' - Bašić je ubacio s lijeve strane, ali Prskalo je prvi došao do lopte.

3' - Domaći vratar Prskalo je očajno ispucao loptu, možda i zbog bure, a Bašić je sjajno reagirao i lobom s tridesetak metara smjestio loptu u mrežu.

3' - GOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 1-0.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Na Rujevici puše jaka bura, neće biti lako igračima večeras.

0' - Za Riječane je dobra vijest da se od ozljede oporavio Vešović čiji je nastup bio pod velikim upitnikom.

0' - Stigli su sastavi uoči početka utakmice. Hajduk je zbog ozljede ostao bez vratara Stipice i stopera, ujedno i kapetana Nižića. Od ranije je poznato da neće biti ni Lopeza i Saida.