UZELI BODOVE / Ivanušec zbog problema koji vuče još od turnira u Egiptu propustio utakmicu Feyenoorda

Josip Šutalo i Jakov Medić nisu nastupili za Ajax, dok je Borna Sosa ušao u igru u 81. minuti.

31.3.2024.
17:54

Aktualni nizozemski prvak Feyenoord pobijedio je Utrecht sa 4-2 u susretu 27. kola Eredivisie smanjivši zaostatak za vodećim PSV Eindhovenom na sedam bodova.

POVIJEST SE PONAVLJA? /

Liverpool ih nije dobio na Anfieldu od sezone kada su uzeli naslov: Danas su napokon uspjeli

Feyenoord je iskoristio subotnji poraz PSV-a i domaćom pobjedom protiv Utrecha smanjio zaostatak na sedam bodova.

Utrecht je vodio 2-0, no domaćin je uspio okrenuti rezultat sa četiri gola. Za Feyenoord su zabili Igor Paixao (36), Oscar Fraulo (65-ag), David Hancko (71) i Leao Sauer (85), dok su strijelci za Utrecht bili Othman Boussaid (2) i Sam Lammers (32-11m). Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec nije nastupio za domaći sastav zbog problema s tetivom koji je zaradio igrajući za Hrvatsku na turniru u Egiptu.

"Igrao je do 65., 70. minute, ali se nakon toga požalio na probleme. Nije bio ni na klupi u drugoj utakmici i zato nije ni trenirao još s nama. Nije spreman", objasnio je trener Feyenoorda Arne Slot.

U ranije odigranom susretu Ajax je na gostovanju pobijedio PEC Zwolle sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih pet susreta u svim natjecanjima.

Posljednju pobjedu Kopljanici su ostvarili početkom ožujka protiv Utrechta (2-0), a potom su nanizali tri remija i poraz od Aston Ville (0-4) u Konferencijskoj ligi.

Momčad iz Amsterdama je povela u 12. minuti golom Kristiana Hlynssona, Chuba Akpom je povećao na 2-0 u 25. minuti, da bi Filip Krastev smanjio u 72. minuti. Konačnih 3-1 postavio je Akpom svojim drugim golom u 84. minuti.

Na vrhu je PSV sa 72 boda, Feyenoord je drugi sa sedam bodova manje, dok je Twente na trećem mjestu sa 56 bodova. Ajax je peti sa 44 boda.