KVALIFIKACIJE ZA SP / Ivanković do prve pobjede kao izbornik Kine, Štimac neočekivano izgubio od autsajdera

Nogometaši Kine hrvatskog trenera Branka Ivankovića svladali su u Tianjinu Singapur s 4-1 u azijskim kvalifikacijama za SP, dok je Indija Igora Štimca kod kuće izgubila od Afganistana s 1-2.

26.3.2024.
17:02

Bivši hrvatski izbornik Igor Štimac doživio je novi neočekivani poraz na klupi Indije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026.

NIJE IŠLO /

Potonuli su do kraja: Hrvatska U-19 porazom zaključila kvalifikacijame za EURO

NIJE IŠLO /

Indija je naime kod kuće izgubila 2-1 od Afganistana, iako su poveli u 38. minuti golom Chhetrija iz penala.

Gosti su okrenuli preko Akbarija u 70. i Sharifa u 88. minuti.

Na vrhu ljestvice je Katar s maksimalnih devet bodova iz tri utakmice, dok su iza njih Indija i Afganistan s četiri boda iz četiri kola, a na dnu je Kuvajt s tri boda.

Do prve pobjede na klupi Kine stigao je Branko Ivanković, i protiv Singapura 4-1. Protiv iste momčadi debitirao je prije nekoliko dana u gostujućem 2-2 remiju.

Danas su Kinezi poveli golom Wu Leija u 21. minuti, da bi Ramli izjednačio već u sljedećoj minuti.

Fernandinho je donio u 65. minuti novo vodstvo Kinezima, koji su u 79. ostali s igračem manje nakon crvenog Yuanyija. Iako s igračem manje, zabili su još dva gola, Wu Lei je bio strijelac u 85., a Wei Shihao u 90.

Južna Koreja je na vrhu skupine s 10 bodova, Kina ima sedam, Tajland četiri, a Singapur jedan.