LUDI DERBY DELLA MADONNINA: / Fantastični Mauro Icardi zabio hat-trick, Perišić asistirao za drugi gol Intera

U 8. kolu Serie A, u 219. 'Derbyju della Madonnina', Inter je pobijedio velikog gradskog rivala Milan rezultatom 3-2. Junak utakmice bio je Mauro Icardi s hat-trickom.

15.10.2017.
22:37

Derbi Intera i Milana jedan je od najvećih gradskih derbija i igrao se pred 80.018 gledatelja na rasprodanoj Meazzi. Ivan Perišić zaigrao je od prve minute u sastavu Intera, dok je Nikola Kalinić uoči utakmice ipak otpao zbog ozljede.

Obje momčadi imali su problema s ozljedama. Marcelo Brozović, koji je otpao još prije dva tjedna, nakon što se ozlijedio na utakmici Hrvatske i Finske, nije konkurirao za susret.

Trebao ga je zamijeniti Joao Mario. Ali, neposredno prije utakmice i on je otpao zbog akutnog tonsilitisa.

Milanu, pak, zbog ozljede aduktora još od prije dva tjedna nema Nikole Kalinića. U subotu ujutro postojala je kakva-takva vjerojatnost da će se Kale oporaviti, ali to se ipak nije dogodilo, pa umjesto njega u napadu je zaigrao Andre Silva.

Inter je uoči susreta ponosno objavio da je od prodanih ulaznica za derbi zaradio 4.8 milijuna eura, što je novi talijanski rekord.

Što se tiče same utakmice i događanja na travnjaku, za istaknuti kako je Ivan Perišić bio jedan od najaktivnijih na terenu u dvoboju. U 13. minuti, Inter je imao veliku priliku povesti s 1-0. Candreva je bio pogodio prečku.

Valero je dodao s desnog boka, a Candreva odlično pucao desnicom s 18 metara i pogodio okvir gola. Donnarumma se bacio, ali da je lopta išla par centimetara niže, niti on ne bi, u biti ništa mogao.

Prave igre u tom periodu nije bilo, ali je zato bilo nervoze pa su u početnih 20-ak minuta požutjeli Miranda i Romagnoli. U 22. minuti nerazzurri su zaprijetili nakon kornera, no udarac Mirande prošao je pored vratnice.

Inter je poveo u 27. minuti preko Maura Icardija koji je zabio svoj sedmi gol za Inter ove sezone u Serie A. Bio je to njegov ukupno 85 gol za Inter u svim natjecanjima.

Milan se vratio u 56. minuti preko Suse. Suso je ispratio loptu i dobro ju primiro s prvim dodirom. Ispalio je razorni udarac sa otprilike 18 metara koji je ušaou donji lijevi kut.

U 63. minuti, Inter vraća prednost u ovoj utakmici. Mauro Icardi je pokazao svoje odlične sposobnosti kada je unutar šestnaesterca iz voleja poslao loptu u donji desni kut. Ivan Perišić bio je asistent prilikom postizanja gola.

U 82. minuti Milan se ponovno vraća u susret. Giacomo Bonaventura iskoristio je odličan centaršut i precizno zabio u donji lijevi kut Handanovićevog gola. I onda kada se očekivalo da će i treći uzastopni dvoboj gradskih rivala završiti 2-2, Rodriguez je u kaznenom prostoru srušio D'Ambrossija, a siguran realizator najstrože kazne bio je Icardi, koji je tako kompletirao hat-trick.

Tragičar u redovima Milana postao je tako švicarski reprezentativac Rodriguez koji je bespotrebno u kaznenom prostoru s obje ruke uhvatio Edera i srušio ga.

Inter je tako ostao najbliži pratitelj vodećem Napoliju za kojim zaostaje dva boda, uz tri boda prednosti u odnosu na Juventus i Lazio. Milan je pao na 12. mjesto sa samo 12 bodova iz osam utakmica.

Ivan Perišić je odigrao svih 90. minuta.