JUVENTUS - NAPOLI 0-1 / Napolitanci jure prema naslovu prvaka, ne može im nitko ništa jači su od sudbine

Vodeći Napoli ima 78 bodova, 17 više od drugog Lazija, a 19 više od trećeg Juventusa

23.4.2023.
22:59

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je u nedjelju kao gost u Torinu svladao Juventus sa 1-0 (0-0) pa će tako prvu priliku za teoretsku potvrdu naslova prvaka imati već sljedećeg vikenda.

Raspadori zabio u 93.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Raspadori u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je volejom poslao loptu kroz noge Szczesnyja. OVDJE pogledajte gol.

Osim što je primio gol u samoj zavcršnici, ovaj poraz Juventusu je pao još teže jer su mu neposredno prije poništena dva pogotka. U 82. minuti je gol Di Marije poništen zbog prekršaja Milika na Lobotki u začetku akcije, dok je gol Vlahovića iz 89. minute poništen jer je asistentu Chiesi prije ubacivanja lopta pobjegla u gol-aut.

Napoli ima 78 bodova

Vodeći Napoli sada ima 78 bodova, 17 više od drugog Lazija, a 19 više od trećeg Juventusa te bi mogao osigurati svoj treći "scudetto" u povijesti, a prvi nakon 1990. godine, već sljedećeg vikenda u slučaju domaće pobjede protiv Salernitane i u slučaju da Lazio ne pobijedi Inter u Milanu.

REZULTATI 31. KOLA:
Petak:
Verona - Bologna 2-1 (Verdi 45+6-11m, 62 / Dominguez 90+4)
Subota:
Salernitana - Sassuolo 3-0 (Pirola 9, Dia 20, Coulibaly 65)
Lazio - Torino 0-1 (Ilić 43)
Sampdoria - Spezia 1-1 (Amione 23 / Verde 59)
Nedjelja:
Empoli - Inter 0-3 (Lukaku 48, 76, Lautaro 88)
Udinese - Cremonese 3-0 (Samardžić 2, Perez 27, Success 36)
Monza - Fiorentina 3-2 (Biraghi 26-ag, Mota 43, Pessina 59-11m / Kouame 8, Saponara 13)
Milan - Lecce 2-0 (Rafael Leao 40, 75)
Juventus - Napoli 0-1 (Raspadori 90+3)