ISKORISTILI KIKS OSIJEKA: / Split upao u zamku, Rijeka sve riješila u prvih 45 minuta

U zadnjoj utakmici 10. kola Prve HNL, nogometaši Rijeke u nedjelju su navečer na Rujevici pobijedili RNK Splita s 2-0 i povećali svoje vodstvo na ljestvici.

25.9.2016.
20:57

Rijeka ima zanimljiv niz protiv dalmatinskih klubova. Naime, protiv Hajduka Riječani su neporaženi u posljednjih 16 utakmica, a ovom pobjedom protiv Splita niz protiv spomenutog kluba doveli su na brojku 14 i još više učvrstili svoje mjesto na čelu prvoligaškog poretka.

NEVJEROJATAN KIKS MIKULIĆA: Istra izjednačila u 90. minuti i izbila Osijeku senzacionalno prvo mjesto

Jednosmjerna utakmica

U potpuno jednosmjernoj utakmici Rijeka se od prve minute postavila kao trenutno vodeća momčad prvenstva. Trener Rijeke Matjaž Kek za Split je spremio taktiku s visokim pritiskom na igrače od prve minute, brzog i kontroliranog protoka lopte i agresije na svakog igrača. Split je od prve minute upao u tu riječku "zamku" na koju nije imao odgovor. I ništa više od dva gola u mreži nije mogao niti očekivati u takvoj situaciji.

Oba gola pala u prvih 45. minuta

Riječani su pobjedu osigurali u prvom dijelu kada su postigli oba gola i propustili još nekoliko izglednih prilika. Rijeka je u 30. minuti povela sretno i spretno iz akcije koja nije na počeku mirisala na gol, ali se Alexander Gorgon našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i zabio za 1-0.

Rijeka je vodećim pogotkom okrunila potpunu dominaciju u prvom poluvremenu dok Split, s druge strane, nije pokazivao značajnije napadačke ambicije. U 45. minuti Franko Andrijašević je nakon odbijene lopte povećao na konačnih 2-0. U drugom dijelu se igrala "uspavanka" jer se Rijeka zadovoljila postignutim, a Splićani su bili praktički bezopasni, kakvi i jesu već duže vrijeme, još od proljetnog dijela prošle sezone.

Rijeka sad na prvoligaškoj ljestvici vodi s 26 bodova, Osijek je drugi s 23, a Dinamo treći s 22 boda, dok je Split na devetoj poziciji s četiri osvojena boda.