I ZADNJI ČLAN VELIKE ČETVORKE BEZ POBJEDE: / Osječani propustili ogromnu priliku za skok na treće mjesto

U posljednjem dvoboju 10. kola hrvatskog prvenstva Rudeš i Osijek su na stadionu NK Zagreba odigrali 1-1.

25.9.2017.
20:21
Igor Kralj/PIXSELL

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Marija Budimira na asistenciju Tomislava Turčina, a izjednačio je u 72. minuti Alen Grgić nakon ubačaja Petra Bočkaja.

DINAMO OSTAO BEZ POBJEDE U ISTRI: /

Posljednja momčad HNL-a iznenadila Modre, Sigali pocrvenio, Istri poništen gol

Vratnica Bočkaja

Osijek je u samoj završnici mogao i do pobjede, no Bočkaj je u trećoj minuti sudačke nadoknade uzdrmao vratnicu.

Novi prvoligaš je tako drugi put ove sezone 'otkinuo' Osijeku dva boda. Bijelo-plavi su sredinom srpnja ugostili Rudeš na startu sezone, a rezultat je bio identičan. Rudeš je tada u vodstvo doveo Kamenar u 66. minuti, dok je svega tri minute kasnije Ejupi zabio za izjednačenje nakon što je Bočkaj prethodno uzdrmao gredu iz slobodnog udarca.

Rudeš preskočio Istru

Osijek je na ovaj način propustio priliku prestići Hajduk i izbiti na treće mjesto. Zanimljivo, nijedan član 'velike četvorke' u ovom kolu nije uspio pobijediti: Rijeka je odigrala 1-1 u gostima kod Slaven Belupa, Dinamo je u Puli odigrao 0-0 protiv Istre 1961, a Hajduk 2-2 na Poljudu protiv Lokomotive.

Na ljestvici vodi Dinamo s 26 bodova, Rijeka je druga s 22 boda, dok Hajduk i Osijek imaju po 17 bodova. Rudeš je osvojivši bod prepustio začelje ljestvice Istri 1961.