I DALJE MRTVA TRKA: / Real i Barcelona smlavili suparnike i nastavili uzbudljiv lov na naslov

Nogometaši Reala iz Madrida napravili su još jedan korak ka osvajanju naslova španjolskog prvaka svladavši Sevillu u susretu 37. kola Primere sa 4-1 (2-0) na svom Santiago Bernabeu.

14.5.2017.
22:22

Real je poveo kontroverznim golom Nacha (10) koji je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara bez da je sudac dao znak i prije no što su gosti postavili obrambeni zid, na 2-0 povisio je Cristiano Ronaldo (23), da bi nadu gostima početkom nastavka vratio Jovetić (49). Ipak, Ronaldo (78) svojim drugim golom, i 400. za klub, i Kroos (84) u završnici su osigurali nova tri boda za Real.

SLAVLJE REALA, NO O OVOM GOLU ĆE SE PRIČATI: /

Zaboravite na fair-play, na cijeni su lukavstvo i naslov prvaka

Mateo Kovačić je igrao za Real do 72. minute kada ga je zamijenio Luka Modrić.

Real sada ima 87 bodova, kao i Barcelona, koja je također sa 4-1 (2-0) kao gost svladala Las Palmas, ali Real će do kraja prvenstva odigrati još dvije, a Barcelona samo jednu utakmicu.

Trostruki strijelac za Barcelonu bio je Neymar (25, 67, 71), a jedan gol postigao je Luis Suarez (27), dok je pogodak za domaće postigao Bigas (63).

Ivan Rakitić odigrao je čitavu utakmicu za Barcelonu i asistirao za drugi Neymarov gol, dok je Alen Halilović igrao za Las Palmas od 72. minute.

Real će u srijedu gostovati kod Celte u Vigu, a sljedeće nedjelje kod Malage, dok će Barcelona u posljednjem kolu ugostiti Eibar.

Real je španjolski rekorder sa 32 osvojena naslova prvaka, ali posljednjega je osvojio još 2012. godine. Barcelona ima 24 naslova, a bili su prvaci i 2015. te 2016.

Sporting iz Gijona, za kojega je Duje Čop odigrao svih 90 minuta, zadržao je izglede za ostanak minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Eibara. Gol je postigao Burgui (32). Ipak, sastav iz Asturije ne ovisi sam o sebi jer uoči posljednjih 90 minuta zaostaje tri boda za 17. Deportivom iz A Corune i ostat će u ligi samo ukoliko u posljednjem kolu na svom terenu svlada Betis, a istodobno Deportivo također na svom terenu izgubi od Las Palmasa.

La Liga, rezultati nedjeljnih utakmica 37. kola:

Alaves - Celta 3-1 Las Palmas - Barcelona 1-4 Villarreal - Deportivo 0-0 Real S. - Malaga 2-2 Betis - Atletico 1-1 Real M. - Sevilla 4-1 Athletic - Leganes 1-1 Eibar - Sporting 0-1