NEMAJU MIRA / Huligani izazvali kaos u Nizozemskoj: Prekinuli čak četiri utakmice ovaj vikend

14.5.2023.
16:12

Utakmica 32. kola nizozemskog prvenstva između Groningena i Ajaxa prekinuta je u 10. minuti zbog nereda od strane domaćih navijača. Navijači su bacili crne dimne bombe na teren, prekrivajući dio igrališta, a zatim je jedan navijač utrčao na teren s transparentom protiv klupske uprave.

VELIKI PEH /

Lovren se ozlijedio u novom porazu njegovog Lyona: Kultni francuski klub bi mogao ostati bez Europe

Sudac utakmice poslao je igrače u svlačionicu, a nakon 20-minutne stanke, igra je nastavljena. Međutim, s iste tribine ponovno su bačene crne dimne bombe, što je prisililo glavnog suca da prekine utakmicu. Utakmica nije nastavljena i još uvijek nije jasno hoće li biti nastavljena ili će rezultat biti registriran 3:0 u korist Ajaxa.

Ovo je četvrta utakmica u nizozemskoj Eredivisie ovog vikenda koja je prekinuta zbog navijačkih nereda. Ranije su prekinute utakmice između Twentea i NEC-a, Volendama i Sparte, te Utrechta i Waalwijka. Iako su te utakmice kasnije nastavljene i završene, nizozemski mediji izvještavaju o porastu navijačkih nereda na stadionima.

Navijači Groningena su ogorčeni jer njihov klub više ne može izbjeći ispadanje i morat će igrati u drugoj ligi nakon 23 godine. S druge strane, Ajax je izgubio šanse za naslov prvaka, ali se još uvijek bori za mjesto koje vodi u Ligu prvaka s PSV-om.