EUROPSKA LIGA

HRVATSKI NAPADAČ NEUMOLJIV: U dvadesetak minuta zabio dva gola

Europska liga nastavljena je utakmicama 3. kola u četvrtak, a jedan od ogleda u skupini J jest i dvoboj Slovana i Fiorentine. Nikola Kalinić bio je u njemu precizan već na otvaranju susreta, a potom je još jednom potvrdio raspoloženost pred suparničkim vratima.

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije i Fiorentine momčadi postigao je uvodni pogodak već u osmoj minuti dvoboja nakon što je iskoristio jednu loptu koja mu se savršeno odbila što je Kalinić desnom nogom pretvorio u prvu promjenu rezultata.

Kaliniću je ovo bio drugi pogodak u Europskoj ligi nakon što je u prošlom kolu zabio (i asistirao) u 5-1 pobjedi protiv Qarabaga, a u 23. minuti stigao je i do trećeg.

Iskoristio je Kalinić Astorijevo ubacivanje, napravio si mjesta u šesnaestercu i drugi put matirao Slovanovog vratara Dubravku.