TEŠKE KRITIKE / Hrvatski branič našao se na udaru Nizozemaca: 'To je izgledalo smiješno. Sumnjivo je da je Ajax kupio ovog igrača'

Ovo su mu bile prve minute u Ajaxovom dresu nakon što je sredinom kolovoza igrao protiv Excelsiora

9.10.2023.
14:04
profimedia

Ajax je nastavio s lošim rezultatima izgubivši na svom travnjaku od AZ-a sa 1-2. Bila je to već šesta utakmica "kopljanika" u nizu u svim natjecanjima bez pobjede.

DOBRA VIJEST /

Mourinho može odahnuti: Svjetski prvak napustio je teren u suzama, ali ozljeda ipak nije ozbiljna koliko su svi mislili

AZ je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Vangelisa Pavlidisa. Dani de Wit je u 57. minuti povećao prednost momčadi iz Alkmaara, a konačnih 1-2 je postavio Branco van den Boomen u 73. minuti.

Hrvatski nogometaš Jakov Medić je za Ajax igrao do 90. minute, dok Borna Sosa i Josip Šutalo nisu nastupili.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.

A hrvatski branič nije mogao izbjeći kritike Nizozemaca nakon utakmice. Ovo je ljeto stigao iz njemačkog drugoligaša St. Paulija i osim jednog pogotka za Ajax nije puno pokazao, ali nije imao ni prilike.

Ovo su mu bile prve minute u Ajaxovom dresu nakon što je sredinom kolovoza igrao protiv Excelsiora, a njegova igra razočarala je nizozemskog novinara Hugu Borsta.

"Bilo bi pristojno reći da je najbolje odigrao gotovo sve lopte koje su išle po strani ili nazad, a kad bi driblao ili dodavao, to je izgledalo smiješno ili beznadno. Medić ne može braniti, ne može graditi igru, ne može igrati nogomet. Sumnjivo je da je ovog igrača kupio Ajax", rekao je novinar.

Puno se očekivalo od trojce Hrvata, pogotovo zato što su za transfer Sose Šutala i Medića Nizozemci istresli više od 30 milijuna eura.

Ajax je na meti navijača već od starta sezone pa je tako sportski direktor već smijenjen, a uskoro bi mogao doći i red na trenera.