Mladi Vatreni slave: Jos samo jedan korak od EURA!

Hrvatska U21 reprezentacija osigurala je prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini i tako se plasirala u doigravanje za odlazak na EURO 2015. godine u Ceskoj.

3.9.2014.
18:34

Posljednja tri boda Hrvatska je osvojila na gostovanju u Latviji. Nadigrali su domacina s 3:1, iako u prvom poluvremenu nije bilo golova.

Mladi su Hrvati razigrali se u nastavku, prvi gol je pao vec u 48. minuti kada je Bagaric pogodio na asistenciju Rebica. Samo cetiri minute kasnije, Rebic se upisao u listu strijelaca s bijele tocke, nakon sto je Barinovs prekrsajem srusio Zuparica u kaznenom prostoru.

Gutkovskis je ekspresno smanjio na 2:1 (55. minuta), ali da domacin ne pomisli na preokret pobrinuli su se Rebic i Zuparic. Napadac Leipziga je upisao i drugu asistenciju, a potonji je golom zakljucio dvoboj. Utakmice doigravanja za Europsko prvenstvo na rasporedu su od 8. do 14. listopada, a zdrijeb ce biti 12. rujna.

1. Hrvatska 19 (8) 2. Ukrajina 13 (6) 3. Svicarska 12 (6) 4. Latvija 6 (7) 5. Lihtenstajn 0 (7)