Mini Vatreni srušili nasljednike Xavija i Inieste

Hrvatska U-17 reprezentacija pobijedila je Španjolsku s 3:2 u prvoj utakmici elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

21.3.2013.
17:13

U prvom poluvremenu igralo se najviše po sredini terena. Vratari su bili bez posla, a najopasniju šansu Hrvatska je imala u 31. minuti, kada je Roguljić kratko odigrao povratnu loptu za Bašića, a ovaj punom nogom sa 17 metara tukao malo preko gola. U nastavku je uslijedio veliki pritisak izabranika Ivana Gudelja, koji je urodio s dva pogotka. Oba su pala nakon kornera, najprije je u 45. minuti Mamić sjajno reagirao na odbijenu loptu i iz blizine nogom loptu poslao u nebranjeni dio mreže za 1:0, da bi samo tri minute kasnije sjajno glavom skočio Bašić i poslao loptu u mrežu za 2:0. Činilo se tada da je pitanje pobjednika riješeno, no već u 49. minuti Šunjić je nakon prekršaja zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, što je okrenulo stanje na terenu. U 57. minuti nakon gužve u šesnaestercu je Gonzales zabio iz blizine i smanjio na 2:1. No, u 67. minuti je Halilović sjajno povukao kontranapad, pa uposlio Brodića, koji je plasirao loptu pored vratara i povisio na 3:1. Potom je opet u prvi plan iskočio sudac Beaton, koji je isključio i Roguljića. Opći dojam je da su oba isključenja prestrogo dosuđena. S dva igrača više Španjolska je preko Traorea, koji je iz blizine svladao vratara smanjila na 3:2, ali bilo je to sve što su uspjeli učiniti jer im je u 80. minuti isključen Tarin, pa u vremenu nadoknade više nisu uspjeli kreirati veću prijetnju. Hrvatska je tako u elitno kolo startala s tri osvojena boda.