DOBRI REZULTATI / Hrvati u Bundesligi: Sosa asistirao u trijumfu Stuttgarta! Jakić igrao svih 90 minuta, a Smolčić ostao na klupi

Stuttgart je sada na 14. mjestu s osam bodova, dok je Eintracht upisao petu pobjedu i trenutno se nalazi na četvrtom mjestu ljestvice

15.10.2022.
18:23
profimedia.hr

Eintracht Frankfurt je porazio Bayer Leverkusen s rezultatom 5-1 u desetom kolu Bundeslige, dok je Borna Sosa ubilježio asistenciju za gol u pobjedi svog Stuttgarta. Frankfurt je imao jedanaesterac kojeg je Randal Kolo Muani loše izveo, odnosno njegov udarac obranio je vratar Bayera Lukas Hradecky, no VAR je pokazao da sve nije bilo po pravilima pa je jedanaesterac ponovljen.

ZANIMLJIVA USPOREDBA /

Igor Postonjski za RTL.hr: 'Meni je stadion u Maksimiru kao Santiago Bernabeu'

Domaći su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz ponovljenog jedanaesterca. Daichi Kamada je tada preuzeo odgovornost i zabio za vodstvo Eintrachta. Momčad iz Leverkusena izjednačila je u 56. minuti, strijelac je bio Piero HInkapie, no domaći su vrlo brzo odgovorili.

Dvije minute kasnije Mauni se nadoknadio za promašeni jedanaesterac, u 65. minuti Jesper Lindstrom pogodio je mrežu gostiju, potom je u 72. minuti Kamado zabio još jedan penal, a konačan rezultat postavio je Lukas Alario u 86. minuti. Kristijan Jakić je odigrao cijeli susret za domaće dok je Hrvoje Smolčić ostao na klupi.

Nogometaši Stuttgarta bili su uvjerljivi protiv Bochuma na svom terenu i slavili 4-1. Sosa je asistirao za treći gol domaćih. Stuttgart je sada na 14. mjestu s osam bodova, dok je Bochum i dalje posljednji s četiri boda. Eintracht je upisao petu pobjedu i trenutno je četvrti na ljestvici sa 17 bodova, dok je Bayer na 16. poziciji s osam bodova na kontu.