HRVAT PROŽIVIO NOĆNU MORU: / Lovre Kalinić posramljen u 45 minuta kao rijetko kad

Hrvatski reprezentativni vratar Lovre Kalinić od prve minute zaigrao je u belgijskom derbiju Europske lige.

9.3.2017.
21:54
Screenshot

Gosti su poveli u 21. minuti spektakularnim udarcem iz slobodnog udarca Ruslana Malinovskija. S desne strane neobranjivo je pogodio suprotan kut.

Međutim uzvratio je Gent preko Kalua u 27., ali je potom Genk zabio još dva gola. Colley je bio precizan u 33., a Samata u 41. U drugoj minuti sudačke nadoknade Genk je otišao na 4:1. Uronen je bio strijelac.

Ludnica se nastavila i u drugom poluvremenu. Coulibaly je smanjio zaostatak Genta na 4:2 u 61. minuti, a u 67. Perbet nije iskoristio dovesti domaćina na samo gol zaostatka. Naime, vratar Mathew Ryan obranio mu je udarac s bijele točke.

Kazna je stigla na naplatu u 72. minuti Samatinim drugim golom na utakmici. Rezultat se do kraja nije mijenjao te će Genk dočekati uzvrat s prednošću od 5:2.