MOMČAD KOLA / Hajdukovcima će pasti mrak na oči kada vide najboljih 11: Njihov bivši kapetan je dobio desetku

Iako je Hajduk bolje plasiran od Dinama, Plavi imaju više predstavnika u momčadi 2. kola

31.7.2023.
11:21
Sanjin Strukic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 2. kola HNL-a Hajduk je kao domaćin svladao Rijeku sa 1-0 (0-0). Strijelac jedinog gola u utakmici koju je na Poljudu pratilo 32.584 gledatelja bio je Rokas Pukštas u 50. minuti koji se našao u momčadi kola SofaScorea s 8.0 ocjenom.

LUDNICA U KRANJČEVIĆEVOJ /

Ovakav preokret nije viđen još od ranih devedesetih: Osijekov junak postigao hat-trick u samo 12 minuta

Društvo igraču Hajduka prave dva obrambena suigrača, Fahd Moufi i često osporavani Francisco Ferro. S Jadranskog derbija je i Rijeka imala svog predstavnika u kapetanu Nediljku Labroviću, što dovoljno govori o terenskoj nadmoći domaćina.

Iako je Hajduk pobijedio Dinamo i bolje je plasiran od Plavih na tablici,Zagrepčani imaju više predstavnika u momčadi 2. kola zbog slavlja na Aldo Drosini s visokih 3:0. Ivanušecov udarac u rašlje nije prošao nezamijećeno SofaScoreu, koji mu je dodijelio visokih 8.9, a njegovom kolegi iz napada, Mahiru Emreliju, 8.2.

Tu su i dva Dinamova pojačanja, Maxime Bernauer i Bogdan Mihaljičenko u obrani. U preokretu neviđenom u HNL- u 31 godinu, mjesta u postavi kola su našli ofenzivci Rudeša, Aleksa Latković i Luka Pasariček koji je zabio dva pogotka, ali nije bilo dovoljno jer je Mijo Caktaš zabio hat-trick i igrač je kola sa savršenom desetkom SofaScorea.