Hajduk šokiran na gostovanju u Puli

Hajduk je na gostovanju kod Istre u 7. kolu hrvatskog prvenstva doživio prvi ovosezonski prvenstveni poraz (1:0).

24.8.2013.
21:29

Splićani su u Puli gubili od 20. minute. Domaćini su izveli lijepu akciju, a Blagojević je pronašao samog Joa koji je s pet metara zabio za vodstvo.

Imala je Istra odličnu priliku i u 30. minuti, a Jozinović se bacio ispred domaćeg igrača i spriječio novi pogodak.

Hajduk je zaprijetio pred kraj prvog poluvremena kada je Andrijašević pucao, a Ježina sjajno obranio.

Opasno je bilo pred Hajdukovim golom i u 55. minuti kada se udarac Batarela odbio od Maglice i otišao uz stativu.

Strijelac pogotka za Istru Jo imao je priliku i drugi put zatresti mrežu u 66. minuti. Istrčao je sam pred vratara Hajduka Kalinića, koji je dobrom reakcijom spriječio povećanje vodstva.

Jedanaest minuta prije kraja susreta Istra je ostala s igračem manje jer je isključen Čagalj, a samo minutu kasnije Batarelo je pogodio vratnicu Splićana.

Hajduk nije uspio iskoristiti brojčanu prednost na terenu i stići (barem) do izjednačenja, a u posljednjoj minuti utakmice su i gosti ostali s 10 igrača jer je isključen Kiš.

"Četitam Istri na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali svoje šanse, nismo ih iskoristili, oni jesu i uzeli su ta tri boda. Mi smo izgubili iz jednog jednostavnog razloga: nemamo kvalitetu da riješimo situacije kad se cijela ekipa brani pametno i sa svih 10 igrača. Ja sam i svojim igračima u svlačionici rekao da si nemaju što zamjeriti", izjavio je nakon utakmice trener Hajduka Igor Tudor.