HAJDUK - RIJEKA 1:0 / Bijeli pred 30 tisuća ljudi na Poljudu pobijedili u Jadranskom derbiju za totalnu euforiju u Splitu

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

30.7.2023.
19:38
Ivo Cagalj/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 2. kola HNL-a Hajduk je kao domaćin svladao Rijeku sa 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola u utakmici koju je na Poljudu pratilo 32.584 gledatelja bio je Rokas Pukštas u 50. minuti.

POGLED NA SVEČANU LOŽU /

Oho, pa tko je to došao na Poljud? Tu su brojne nogometne face, a jedan je uhvaćen u nezgodnom trenutku

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja iako se već u 2. minuti tresao okvir gola. Fruk je oteo loptu Krovinoviću na sredini terena, povukao prema domaćim vratima i onda se odlučio na prizemni udarac s više od 20 metara koji je pogodio blok Ferra i ostavio Lučića na krivoj nozi. No, tada je sreća spasila Hajduk jer je loptu zaustavila vratnica.

Iako je Hajduk imao inicijativu, jedinu pravu priliku u prvih 45 minuta domaći su stvorili u 39. minuti kada je Livaja sjajno proigrao Pukštasa koji se ubacio u kazneni prostor gostiju. Mladi je Amerikanac odmah uputio snažan udarac, ali je Labrović odlično reagirao i sačuvao svoju mrežu.

No, drugu priliku za pogodak Pukštas nije propustio. Početkom drugog poluvremena Hajduk je izborio udarac iz kuta kojega je izveo Odjidja-Ofoe ravno na glavu Šarlije koji je pogodio gredu, lopta se odbila na nogu Ferra čiji je udarac još jednom sjajnom intervencijom zaustavio Labrović i izbacio loptu na 15-ak metara. Tada je svoj udarac iskušao Moufi, a njegov pokušaj dočekao je Pukštas koji je sa šest metara skrenuo loptu kroz noge Labroviću.

Momčad Rijeke niti pada u rezultatski zaostatak nije postala opasnija. Tek u 77. minuti je Grgić zaprijetio udarcem sa 20-ak metara što je bio prvi pokušaj gostiju u nastavku utakmice.

Ovom pobjedom Hajduk se poravnao na vrhu ljestvice s Osijekom, samo ta dva sastava imaju maksimalnih šest bodova, dva više od treće Gorice, dok je Rijeka četvrta s tri boda koliko ima i peti Dinamo.

TIJEK UTAKMICE

2. kolo HNL- a, Poljud

Hajduk - Rijeka 1:0

(Pukštas 50')

Hajduk: Lučić, Moufi, Šarlija, Ferro, Melnjak, Krovinović, Pukštas, Odjidja-Ofoe, Sahiti, Mlakar, Livaja

Rijeka: Labrović, Galešić, Mitrović, Dilaver, Čabraja, Hodža, Banda, Grgić, Janković, Fruk, Obregon

90' Pet minuta sudačke nadoknade.

88' Livaja puca iz teške pozicije, brani Labrović.

87' Djouahra je pucao sa trideset metara daleko od vrata.

84' Žuti karton za Djouahru.

81' Sigur ulazi umjesto Moufija.

77' Grgić je zaprijetio ljevicom s ruba kaznenog prostora, otišlo je uz stativu.

72' U igri su kod Hajduka Dolček i Dajaku. Teren napuštaju Mlakar i Sahiti.

69' Na stadionu je 32.548 gledatelja.

68' Benrahou ulazi umjesto Odjidje.

66' Ivanović ulazi umjesto Obregona.

64' Selahi i Lepinjica vlasnici su žutih kartona.

60' Jakirović je napravio već četiri promjene. Ulaze Veiga i Djouahra umjesto Mitrovića i Jankovića.

56' Livaja je sad tri puta pucao na riječka vrata u jednom napadu, ali nakon bloka, šutirao je pored vrata.

54' Žuti karton za Marka Livaju.

50' Rokaš Pukštas je zabio nakon velike gužve u šesnaestercu. Prvo je Šarlija pogodio vratnicu, pa je Ferrovu bombu obranio Labrović, ali udarac mladog Amerikanca nije mogao. Promašio je veliku priliku u prvom dijelu, sada se iskupio.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Lepinjica i Selahi su ušli umjesto Bande i Hodže.

Kraj prvog dijela.

45+1' Ferro je ubacio prema Livaji, koji se otrgnuo od svog igrača i puknuo iz voleja uz stativu.

45' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

39' Fenomenalna lopta Marka Livaje u prostor za mladog Pukštasa koji iz mat pozicije gađa točno u Labrovića.

37' Odjidja-Ofoe je zaprijetio nakon slobodnog udarca, Labrović je očistio nezgodnu loptu koja je išla prema golu.

30' Prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Veldin Hodža zbog prekršaja na Marku Livaji.

25' Tri puta je pucao Hajduk u minuti. Prvo je Livaja iz teške pozicije sjajno gađao, obranio je Labrović, a lopta se odbija do Melnjaka koji tuče u blok. Kasnije je i Krovinović šutirao pored gola.

19' Čabraja je pucao iz slobodnog udarca tik uz stativu.

13' Zaprijetio je Odjidja-Ofoe iz daljine, Labrović je spreman.

8' Nakon početne prilike, traje ispitivanje snaga.

3' Toni Fruk je oduzeo loptu na centru igrališta i pogodio stativu s dvadesetak metara nakon kontre.

1' Počela je utakmica.

----------------------------------------------

U nedjelju od 21:05 očekuje nas Jadranski derbi između Hajduka i Rijeke na odavno rasprodanom Poljudu.

Ivan Leko, trener Hajduka: "Oni su dobri. Znaju što igraju, vjeruju u sebe, gledali smo ih. Ne očekujem prevelika iznenađenja. Rijeka igra uvijek isto, mi igramo slično. Trebala bi biti prava utakmica u pravoj atmosferi. Jako smo motivirani, kao što je Rijeka uvijek motivirana protiv nas. Neka bude sve sportski, hrabro, muški. Ne treba nam nitko reći koliko njima znači utakmica s Hajdukom. Znači i nama. U nedjelju moramo pokazati da možemo biti dobri."

Sergej Jakirović, trener Rijeke: "Svi su igrači spremni. Očekujem čvrstu, agresivnu, zahtjevnu utakmicu. Stadion je rasprodan. Privilegija je igrati pred punim tribinama. Malo je igrača koji su igrali pred punim stadionom. Očekujem da budemo dobri, mirne glave, da igramo ono što se dogovorimo. Skautirali smo Hajduk, kao i oni nas. Fokus nam je Europa, ali i svaka iduća utakmica. Hajduk je favorit, ali napravit ćemo sve da im poremetimo planove."