16:46

Riga. Gledatelja: 1000. Sudac: Libor Kovařik (Češka)

SKONTO: Māliņš, Rode, Savčenkovs, Ibragimov, Mingazov, Fertovs, Šabala, Segundo (od 87. Siņeļņikovs), Maksimenko, Labukas (od 61. Blanks), Kukanos.

HAJDUK: Blažević, Stojanović, Milović, Vršajević, Oremuš, Vukušić, Radošević, Luštica, Caktaš (od 77. Vuković), Maloča, Maglica (od 61. Ozobić).

Strijelac: 1:0 - Siņeļņikovs (90+3) Hajduk je u Rigi u uzvratnom srazu 2. pretkola Europske lige izgubio od latvijskog Skonta 1:0 pogotkom Sineljnikovsa u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Unatoč nesigurno odigranoj završnici i pomalo kukavičkom pristupu tijekom meča, Bijeli su većim su dijelom utakmice ipak pokazali da su kvalitetniji suparnik.

Obranili su puleni Miše Krstičevića time 2:0 prednost iz prve, poljudske utakmice, te će tako u trećem pretkolu, drugog kolovoza u Splitu, imati priliku ugostiti milanski Inter, europskog prvaka prije dvije godine.

Na Shamrock Parku u Portadownu Slaven Belupo je s 4:2 nadigrao istoimenu sjevernoirsku momčad i u drugom dvoboju. Koprivničani su ukupnim rezultatom 10:2 izborili ogled protiv lanjskih finalista natjecanja, Athletica iz Bilbaa.

Strijelci za momčad Roya Ferenčine bili su Martin Šaban dva puta, Petar Brlek i Igor Bubnjić.

Švedski Kalmar definitivno se pokazao prejakim suparnikom za nogometaše Osijeka. Nakon 3:1 slavlja u Gradskom vrtu, pobijedili su Šveđani na svojoj Guldfageln Areni momčad Stanka Mršića 3:0.

Hajduk je ostvario svoj cilj, 'preživio' gostovanje u Rigi i sada se može okrenuti utakmicama s talijanskim velikanom Interom. Prvi susret trebao bi se igrati 2. kolovoza na Poljudu, a uzvrat sedam dana kasnije.

90'+3 - Skonto je na samom kraju utakmice poveo protiv Hajduka, pogodak je zabio Siņeļņikovs.

87' - Siņeļņikovs je zamijenio Segunda.

Slaven Belupo vodi na gostovanju kod Portadowna sa 4:2.

81' - Ozobić je s desne strane pokušao pronaći Vukušića, no domaćini su prekinuli akciju i otklonili opasnost pred svojim vratima.

77' - Caktaš je napustio travnjak, a u igru je ušao Vuković.

73' - Nakon dalekometnog šuta Splićana domaći vratar je odbio loptu ispred sebe, Vukušić je u naletu pokušao 'iskopati' loptu, ali nije uspio.

71' - Mingazov je izveo slobodan udarac s lijeve strane. Odlučio je izravno pucati po Hajdukovom golu i pogodio vanjski dio mreže.

66' - Segundo se probio po lijevoj strani, no njegov suigrač kojem je dodavao loptu se poskliznuo pa je prilika otišla u nepovrat.

61' - Prve izmjene na utakmici. Hajdukovu momčad napustio je Maglica, a ušao Ozobić. Mijenjaju i domaćini, Blanks igra umjesto Labukasa.

48' - Maloča je dobio žuti karton. Segundo je izveo slobodan udarac, ali je pucao bezopasno.

46' - Na samom početku domaćin je opasno zaprijetio, ali Labukasov udarac je, srećom, zaustavio Blažević.

46' - Obje momčadi igraju u istom sastavu, treneri nisu mijenjali.

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'+1 - Oremuš se sjajno 'došuljao' do šesnaesterca i dobro pucao, no vratar Skonta je s lakoćom obranio.

38' - Radošević je pucao iz slobodnog udarca, ali vratar je na mjestu.

38' - Kukanos je požutio.

Nakon 14 minuta igre Slaven Belupo vodi na gostovanju kod Portadowna s 2:0.

34' - Novi žuti karton za domaćina, sada je opomenu dobio Šabala zbog prekršaja.

25' - U domaćoj momčadi je požutio Maksimenko.

Osijek je u uzvratnoj utakmici u Švedskoj izgubio od Kalmara s 3:0 te je s ukupnih 6:1 ispao iz Europe.

22' - Maglicaje zaradio žuti karton zbog neopreznog starta.

20' - Malo posla i za vratara BilihBlaževića koji je nakon slobodnog udarca domaćina 'izboksao' loptu iz svog šesnaesterca.

16' - Hajduk je zaprijetio nakon dobre akcije, a pokušaj Caktaša je 'skinuo' domaći vratar.

13' - Kapetan Hajduka Vukušić je isprobao udarac s vrha šesnaesterca, no lopta je otišla pokraj gola.

10' - U prvih desetak minuta nije se dogodilo ništa zanimljivo, niti jedna momčad nije ozbiljnije zaprijetila protivniku.

5' - Oremuš je pokušao ubaciti s desne strane, ali lopta je završila u rukama domaćeg vratara.

1' - Počela je utakmica, a Hajduk ima i podršku svoje Torcide.

Igrači su izašli na travnjak i za koji trenutak će početi utakmica.