Hajduk napokon razveselio svoje navijače!

5.3.2011.
19:44

Zadar. Stadion Stanovi. Gledatelja: 5.000. Sudac: Vučkov (Rijeka).

Strijelci: 0-1 Andrić (48), 0-2 Ljubičić (87). Prvo gostovanje u proljetnom dijelu prvenstva Hajduk je uspješno odradio i u 20. kolu upisao nova tri boda na svom kontu. Iako je trener BilihGoran Vučević strahovao od gostovanja u Zadru, ipak je sve završilo dobro po Splićane.

U prvom poluvremenu Zadrani su bili potpuno ravnopravni, a obje momčadi zapucale su nekoliko dobrih prilika za pogodak. Ipak, na odmor se otišlo netaknutih mreža. Torcida je opet izviždala igrače Hajduka, ali ne u tolikoj mjeri kao što je to bilo u prošlom kolu nakon 90 minuta dvoboja s Interom.

Odmah na početku nastavka susreta Hajduk je poveo. Andrić je iz slobodnjaka u 48. minuti ubacio oštru loptu u peterac, na nju je krenuo Buljat, ali ju nije dirao, te je zbunio vratara domaći i bubamara se zakoprcala u zadarskoj mreži - 0:1.

Pokušali su domaćini odmah uzvratiti, no nekoliko prilika i poluprilika nisu uspjeli poentirati. U međuvremenu je i Hajduk stvorio nekoliko šansi, no ni napadači Bilih nisu bili previše raspoloženi. Kad se već činilo kako će utakmica završiti s minimalnom pobjedom gostiju - Marin Ljubičić, inače i bivši član Zadra zabio je glavom za konačnih 0:2 u samoj završnici susreta.

Split. Stadion Park Mladeži. Gledatelja: 1.000. Sudac: Gerek (Zabok).

Strijelci: 1-0 Golubović (21), 1-1 Kresinger (41), 2-1 Golubović (67). Split je u vrlo važnom dvoboju za treće mjesto kod kuće svladao Cibaliju. Junak domaćina bio je Golubović koji je postigao oba pogotka za 'crvene', dok je strijelac za Vinkovčane bio Kresinger u završnici prvog dijela. Splićani su sada prva momčad iza 'velikana' Dinama i Hajduka s 33 boda, dok je Cibalia ostala na 31 i pala na četvrtu poziciju.

Osijek. Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 1.000. Sudac: Pristovnik (Zagreb).

Strijelci: 1-0 Maglica (11), 1-1 Weitzer (25), 2-1 Smoje (28). Osijek je nakon dva remija i poraza konačno upisao pobjedu. Sve najvažnije dogodilo se u prvih pola sata - Maglica je zabio za domaćine u 11. minuti, a poravnao je Weitzer u 25. Samo tri minute kasnije Smoje je postavio konačnih 2:1.

Šibenik. Stadion Šubićevac. Gledatelja: 1.000. Sudac: Svilokos (Sisak). Rijeka. Stadion Kantrida. Gledatelja: 1.000. Sudac: Proleta (Opuzen).