HAJDUK NAKON DVA MJESECA POBIJEDIO U HNL-U: / Slaven Belupo stradao s 2:0. Novi napadač 'bilih' i Caktaš odigrali sjajnu utakmicu

Iako je Slaven Belupo imao inicijativu u prvom poluvremenu i stvorio nekoliko poluprilika, na odmor se otišlo s prednosti Hajduka

21.11.2020.
19:10
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 12. kola Prve HNL Hajduk je kao gost u Koprivnici svladao Slaven Belupo sa 2-0 (1-0). Hajduk je poveo u samoj završnici prvog poluvremena golom Umuta (45+2), da bi Soldo (56-ag) nespretnim autogolom početkom nastavka povećao prednost Splićana na 2-0.

Iako je Slaven Belupo imao inicijativu u prvom poluvremenu i stvorio nekoliko poluprilika, na odmor se otišlo s prednosti Hajduka koji je iz svoje jedine prav eprilike stigao do gola. Dolček je u drugoj minuti sudačke nadoknade proigrao Caktaša na lijevom krilu, a Hajdukov kapetan ubacio je na peterac gdje je Umut nadskočio svog čuvara i postigao prvi pogodak od svog dolaska na posudbu iz Besiktasa.

21.11.2020., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Hajduk. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

VAR pet minuta pregledavao gol

Do drugog gola splitski je sastav stigao iz kontroverzne situacije koju su suci u VAR sobi pregledavali više od pet minuta. Lopta je glavom prebačena do Caktaša na lijevu stranu kaznenog prostora, ovaj je poslao prizemnu loptu u peterac gdje je utrčao Umut. Turski je napadač promašio loptu koja je potom pogodila braniča domaćih Soldu i od njega se odbila prema golu. Vratar Filipović uspio ju je završiti tek nakon što je za pola metra prešla liniju gola i sudac bebek je pokazao na centar. No, potom su se u VAR sobi pregledavale dvije, a možda i tri situacije iz te akcije u kojima su igrači Hajduka bili na rubu zaleđa. Nakon više od pet minuta procijenjeno je kako niti u jednoj situaciji nije bilo zaleđa te je susret nastavljen s dva gola prednosti Hajduka.

Hajduk je ovom pobjedom stigao na peto mjesto ljestvice sa 14 bodova, jednim manje uz dvije odigrane utakmice više od četvrte Rijeke, a jednim više uz dvije utakmice odigrane manje od šestog Šibenika. Slaven Belupo je osmi sa 11 bodova, a iza njega su Lokomotiva, Varaždin i Istra 1961 sa po osam.

Na vrhu je Dinamo sa 26 bodova, tri više od drugog Osijeka, a sedam više uz dvije utakmice više od treće Gorice.

KOPRIVNICA, GRADSKI STADION, PRVA HNL, 12. KOLO, 17:05

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0:2

SASTAVI:

Slaven Belupo: Filipović - Soldo, van Bruggen, Božić - Lulić, Glavčić, Paracki, Mlinar, Goda - Jeffren, Bačelić-Grgić

Hajduk: Posavec - Jakoliš, Vušković, Simić, Dolček - Jurić - Brnić, Jradi, Caktaš, Jairo - Nayir

Kraj utakmice.

90' - Čak devet minuta nadoknade...

85' - Slaven je potonuo u drugom dijelu, Hajduk u potpunosti dominira.

73' - Kakav promašaj Jurića. Obrana Slavena je zakazala, Simić je spustio za Jurića, a ovaj je s pet metara od gola promašio cijelo okvir i poslao loptu daleko od vrata.

70' - Dominiraju Splićani, nešto je bolja igra u drugom dijelu, a prema svemu dosad viđenom mogao bi Umut Nayir biti dobro pojačanje za Hajduk jer upravo je skoro zabio treći gol.

63' - GOL! Soldo je sam sebi poslao loptu u mrežu nakon što je Mijo Caktaš dobro centrirao u sredinu. VAR je nekoliko minuta provjeravao pogodak jer je bilo dvojbi oko zaleđa, a nakon cijele vječnosti čekanja sudac pokazuje na centar. Inače, pale su u međuvremenu i dvije baklje na teren.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' + 2' - GOL! Umut je zabio glavom. Ovo je bila praktički prva dobra prilika Hajduka u ovom poluvremenu. Turčin je zabio lako s pet metara nakon što ga je sjajno proigrao Caktaš.

34' - Krstanović je sada opalio u kaznenom prostoru Hajduka, ali otišlo je to daleko od gola.

29' - Ne igra se bog zna kakva utakmica. Eto, Hajduk je po prvi put opasnije prijetio tek sada i na kraju se pokazalo da je to bilo zaleđe. Vrlo skromna i nezanimljiva utakmica.

17' - Uh, sada je Posavec imao dosta posla. Dva puta su igrači Slavena tukli vrlo blizu vrata, ali nisu pogodili.

10' - Ušao je Krstanović. To nije bio dio plana trenera Stipića jer prekaljeni napadač teško može izdržati cijelu utakmicu, ali dobro, što je tu je.

8' - Veliki problemi sada za Belupo, Bačelić-Grgić iznesen je van s terena na nosilima, vjerojatno je riječ o težoj ozljedi.

1' - Počela je utakmica...