HAJDUK JE KONAČNO POBIJEDIO, ALI I NASTAVIO S GAFOVIMA: / Zbog ovoga se njihovim navijačima diže kosa na glavi

Jedini gol na utakmici protiv Istre za Hajduk je postigao turski napadač Umut Nayir

3.2.2021.
21:35

Nogometaši splitskog Hajduka u srijedu su na svojem terenu s 1:0 pobijedili Istru i prekinuli niz od dva uzastopna poraza u 1. HNL.

HAJDUK PROTIV FENJERAŠA PREKINUO CRNU SERIJU: /

Caktaš utakmicu gledao s klupe, Umut zabio pa promašio penal

Agresivan ulazak u utakmicu splitskom se sastavu isplatio u 16. minuti. Todorović je na desnom boku prevario Vojkovića te ubacio prizeman centaršut u gostujući peterac gdje se najbolje snašao turski centarfor Umut i skrenuo loptu u mrežu.

Desetak minuta potom imao je Umut idealnu priliku za drugi pogodak. Nakon igranja rukom Tomaševića u svom kaznenom prostoru sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku, no udarac turskog napadača zaustavila je vratnica.

Šest od deset

Taj penal bio je čak šesti (od deset dosuđenih) kojeg nogometaši Hajduka nisu iskoristili ove sezone. Prije Umuta, jedanesterce nisu iskoristili Jairo, Jradi i Mijo Caktaš.

Jairo je promašio penal u 100. minuti utakmice protiv Gorice, Jradi nije pogodio u sudačkoj nadoknadi protiv Osijeka, a Caktaš nije iskoristio čak tri najstrože kazne.

Prvi penal promašio je protiv Istre, drugi protiv Šibenika, a treći u prošlom kolu protiv Lokomotive.