TRI BODA IZA DINAMA

HAJDUK IM OPET GLEDA U LEĐA: Osječani slavili u slavonskom derbiju i vratili se na treće mjesto

Nogometaši Osijeka vratili su se na treće mjesto ljestvice hrvatskog prvenstva nakon što su u prvoj nedjeljnoj utakmici 16. kola u Vinkovcima svladali Cibaliju s 2-0.

Do šeste ovosezonske pobjede na gostovanjima Osječani su došli zahvaljujući velikim pogreškama obrane i vratara Cibalije. Osijek je poveo u 61. minuti kada je Perošević u dobroj prilici pogrešno zahvatio loptu, pa Knežević pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Ejupi napokon ubacio u mrežu.

MUČENJE NA POLJUDU: Hajduk na jedvite jade do pobjede, salve zvižduka za dojučerašnjeg miljenika

Komična pogreška Matkovića

U prvoj minuti sudačke nadoknade Boban je zabio za konačnih 2-0 nakon tragikomične pogreške vratara Matkovića kojem je prilikom ispucavanja lopta prošla kroz noge. Bivši napadač Zagreba nakon toga je mirno smjestio loptu u praznu mrežu.

Osijek je ovom pobjedom ponovno preskočio Hajduk koji je u subotu privremeno zasjeo na treće mjesto. Zekićeva momčad ima 33 boda, tri manje od drugoplasiranog Dinama.