NIJE NORMALAN / Haaland je nerealan! Nastavi li ovako porušit će sve moguće rekorde: Dva nova pogotka za slavlje Cityja

City je slavio, a Haaland je ponovno zabio... I to ne jednom

22.10.2022.
18:54

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su osmu prvenstvenu pobjedu u sezoni nakon što su u 13. kolu Premier lige, pred svojim navijačima, svladali Brighton 3-1.

OTOK BRUJI O ISPADU /

Vratar engleskog davljenika izludio Liverpool nevjerojatnim obranama pa poslao znakovitu 'poruku' njihovim navijačima

Opet je prvo ime Cityja bio norveški napadač Erling Haaland koji je postigao prva dva pogotka na utakmici. Prvo mu je u 22. minuti asistirao vratar Ederson, nakon čega je Haaland srušio sve pred sobom i zabio za 1-0. U 43. minuti je realizirao jedanaesterac za 2-0 čime je došao do 17. prvenstvenog pogotka u sezoni.

Neizvjesnost u utakmicu na kratko je vraćena u 53. minuti kada je Trossard smanjio na 1-2, ali sve je riješeno u 75. minuti. Tada je Kevin de Bruyne postavio konačnih 3-1. Uz utakmicu više Manchester City je došao vodećem Arsenalu na jedan bod minusa.

Everton znatno bolji nego prošle godine

Everton je na svom Goodisonu pobijedio Crystal Palace 3-0 te je skočio na 11. mjesto ljestvice, a jedno mjesto iza sebe je pogurao baš subotnjeg suparnika. Strijelci su za klub iz Liverpoola bili Calvert-Lewin, Gordon i McNeil.

U nedjelju se sastaju Aston Villa - Brentford, Leeds - Fulham, Southampton - Arsenal, Wolverhampton - Leicester i Tottenham - Newcastle, dok kolo završava u ponedjeljak ogledom West Ham - Bournemouth.