FOTO/VIDEO: / Gotovo je! Mali Vatreni doživjeli šok u četiri minute

Hrvatska reprezentacija završila je nastup na Svjetskom nogometnom U20 prvenstvu u Turskoj. U osmini finala na Atatürk Stadiumu u Bursi našu je reprezentaciju savladao Čile s 2:0.

3.7.2013.
9:54

Bursa. Stadion Atatürk. Sudac: Walter Lopez (Gvatemala).

HRVATSKA (4-4-2): Zelenika - Gorupec, Datković, Šimunović, Aleksić - Čanađija, Mrzljak (od 66. Mikšić), Pjaca (od 82. Pajac), Brlek (od 59. Miličević) - Livaja, Rebić.

ČILE (4-2-3-1): Melo - Campos, Lichnovsky, Robles, Cuevas (od 68. Bravo) - Fuentes, Martinez - Bravo, Maturana, Henriquez (od 56. Maturana) - Castillo (od 88. Baeza).

Strijelci: Castillo (80'), Šimunović (84. ag.) Oba su gola izabranici Dinka Jeličića primili u samoj završnici u razmaku od četiri minute.

U 80. minuti sjajno je zabio Nicolas Castillo nakon ubačaja s lijeve strane, leđima okrenut prema golu, glavom prebacivši hrvatskog vratara Olivera Zeleniku, a konačan je rezultat postavio Jozo Šimunović autogolom u 84. minuti.

Christian Bravo probio je desni bok hrvatske obrane nakon lijepe dubinske lopte, a oštro ubacivanje pred gol Šimunović je skrenuo u vlastitu mrežu.

Imala je Hrvatska svojih prilika, ponajprije preko Ante Rebića i Marka Livaje, ali nije ih uspjela iskoristiti. U drugom danas odigranom susretu osmine finala Gana je savladala Portugal s 3:2.