GOLIJADA U PREMIERSHIPU: / Sterling Cityu donio pobjedu u 96. minuti, Rooney heroj večeri, Salah ne prestaje zabijati

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Manchester City nastavio je nizati pobjede, u susretu 14.

29.11.2017.
23:34
AFP, GLYN KIRK

WAYNE ROONEY ZABIO SA SVOJE POLOVICE: Neuništivi napadač hat-trickom pomeo bivšu Bilićevu momčad

WAYNE ROONEY ZABIO SA SVOJE POLOVICE: /

Neuništivi napadač hat-trickom pomeo bivšu Bilićevu momčad

City je poveo preko De Bruynea (47), na 1-1 je izjednačio Romeu (75), a pobjedu lideru osigurao je Sterling (90+6).

City sada ima 40 bodova, a United, koji je u utorak svladao Watford sa 4-2, 32.

Minimalnu pobjedu u srijedu ostvario je i prvak Chelsea koji je na svom Stamford Bridgeu svladao Stoke City sa 1-0, a jedini strijelac bio je Ruediger (55). Chelsea je novom pobjedom zadržao treće mjesto sa 29 bodova. Swansea je i dalje u zoni ispadanja, 19. s devet bodova, koliko ima i posljednji Crystal Palace.

Rooneyeva večer

Junak večeri ipak je bio kapetan Evertona Wayne Rooney koji je postigao prva tri pogotka u 4-0 (2-0) domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv West Ham Uniteda. Rooney je prvi pogodak postigao u 18. minuti kada je glavom poslao loptu u mrežu nakon što mu je gostujući vratar Hart obranio 11-erac, na 2-0 je povisio u 28. minuti, da bi "hat-trick" kompletirao u 66. minuti kada je s vlastite polovice terena pogodio nebranjenu mrežu nakon što je Hart izišao s vrata kako bi izbio loptu ispred svog 16-erca. Konačnih 4-0 postavio je Williams (78).

Nikola Vlašić u pobjedi Evertona sudjelovao je sa simboličnom minutažom, u igru je ušao u sudačkoj nadoknadi.

Ovom pobjedom Everton je skočio na 13. mjesto sa 15 bodova, dok je West Ham 18. sa 10.

Salah ušao s klupe i zabio dva gola

Dejan Lovren je, pak, odigrao čitav susret za Liverpool koji je kao gost svladao Stoke City sa 3-0 (1-0). Prvi gol postigao je Mane (17), a pobjedu je potvrdio Salah (77, 83). Da se Egipćanin pokazao kao pun pogodak govori i činjenica je svoje prste imao u 14 golova u 14 nastupa za Redse.

Peti Liverpool sada ima 26 bodova, dok je Stoke 16. sa 13.

Valja istaknuti i visoku pobjedu Arsenala nad Huddersfieldom od 5-0 na domaćem terenu. Za topnike je dvostruki strijelac bio Giroud (68., 87.) te Sanchez (69.), Özil (72.) i Lacazette (3.).