GENOA SRUŠILA IZRAVNOG KONKURENTA ZA OSTANAK U SERIE A: / Badelj ostao na klupi Viola, Letica opet izgubio

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Sampdoria je kao gost velikim preokretom svladala Parmu

19.7.2020.
21:44
Insidefoto / ddp USA / Profimedia

Nogometaši Genoe napravili su veliki korak ka ostanku u prvoj talijanskoj ligi 2-1 (1-0) domaćom pobjedom protiv izravnog konkurenta Leccea u susretu 34. kola.

Uoči ovog susreta 17. Genoa imala je 30 bodova, jedan više od 18. Leccea koji se nalazi u zoni ispadanja, pa je domaći sastav ovom pobjedom stekao četiri boda prednosti prije posljendja četiri kola. Genoa je povela vrlo rano golom Sanabrije u 7. minuti, a gosti su imali idealnu priliku za poravnanje u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

No, kapetan Leccea Mancosu nije iskoristio kazneni udarac. Ipak, upravo je Mancosu u 60. minuti poravnao na 1-1, ali gosti nisu uspjeli sačuvati bod, u 81. minuti je udarac Jagiella sa 25 metara pogodio vratnicu i zatim se odbio u leđa vrataru Leccea Gabrielu koji je ležao na travi i odbila se u gol.

KarloLetica branio je svih 90 minuta u novom porazu SPAL-a, ovoga puta izgubio je sa 1-2 (1-0) na gostovanju kod Brescije u susretu za izbjegavanje posljednjeg mjesta. SPAL je poveo preko Daba (42) pred kraj prvog poluvremena, a u nastavku je preokret domaćima s dva gola osigurao Znrhal (69, 90+3). Pretposljednja Brescia sada ima 24 boda, pet više od posljednjeg SPAL-a.

Badelj na klupi

SPAL je nakon 34. kla i teoretski izgubio izglede za ostanak, dok Bresciji treba čudo za spas jer četiri kola prije kraja zaostaje devet bodova za Genoom. MilanBadelj ostao je na klupi Fiorentine koja je sa 2-0 (1-0) svladala Torino autogolom Lyanca (2-ag) i golom Cutronea (75).

Napoli je golom Politana (90+5) u petoj minuti sudačke nadoknade stigao do 2-1 (1-1) domaće pobjede protiv Udinesea. Poveo je Udinese preko De Paula (22), a poravnao je Milik (31).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Sampdoria je kao gost velikim preokretom svladala Parmu sa 3-2 (0-2). Parma je nakon prvih 45 minuta vodila 2-0 golom Gervinha (18) i autogolom Bereszynskog (40-ag), ali u nastavku su Chabot (48), Quagliarella (69) i Bonazzoli (78) kreirali preokret.

Od 21.45 sati igrat će Roma i Inter. dok će kolo zaključiti Juventus i Lazio u ponedjeljak. Na ljestvici vodi Juventus sa 77 bodova, slijede Inter i Atalanta sa po 71, ali Atalanta je odigrala susret više.

REZULTATI 34. KOLA, Subota: Verona - Atalanta 1-1 (Pessina 59 / Zapata 50) Cagliari - Sassuolo 1-1 (Joao Pedro 63 / Caputo 12) Milan - Bologna 5-1 (Saelemaekers 10, Calhanoglu 24, Bennacer 49, Rebić 57, Calabria 90+2 / Tomiyasu 44) Nedjelja: Parma - Sampdoria 2-3 (Gervinho 18, Bereszynski 40 / Chabot 48, Quagliarella 69, Bonazzoli 78) Brescia - SPAL 2-1 (Zmrhal 69, 90+3 / Dabo 42) Fiorentina - Torino 2-0 (Lyanco 2-ag, Cutrone 75) Genoa - Lecce 2-1 (Sanabria 7, Gabriel 81-ag / Mancosu 60) Napoli - Udinese 2-1 (Milik 31, Politano 90+5 / De Paul 22) Kasnije igraju: Roma - Inter Ponedjeljak: Juventus - Lazio