DOMINACIJA FRANCUSKE / Francuzi slavili u polufinalu Eurobasketa: Poljska doživjela katastrofu kakva se ne pamti 70 godina

Kada je u nastavku utakmice "proradio" i francuski napad, razlika je samo rasla da bi na u posljednjoj minuti bilo i najvećih 44 (95-51).

16.9.2022.
19:48

Francuska muška košarkaška reprezentacija prvi je finalist ovogodišnjeg EuroBasketa u Berlinu, Francuzi su u polufinalu pregazili Poljake sa 95-54 (15-9, 19-9, 30-18, 31-18).

Francuska je napadački nešto sporije ušla u utakmicu, ali je u obrani u potpunosti onemogućila Poljsku, koja je prije samo dva dana pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Damira Miličića u četvrtfinalu svladala branitelja naslova Sloveniju.

ŽELI OSTATI /

Amerikanac Jaleen Smith: 'Volio bih igrati za Hrvatsku sve dok nekome ne počnem smetati'

Guerschon Yabusele je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Francuske, dok je AJ Slaughter postigao 9 poena za Poljsku.

Francuska će u nedjelju imati priliku osvojiti svoj drugi naslov europskog prvaka, jedini dosadašnji je osvojila 2013. godine, a suparnik će joj biti bolji iz ogleda Njemačke i Španjolske koji je na programu u 20.30 sati. Poljska će, pak, u nedjelju igrati za brončanu medalju protiv poraženog iz dvoboja Njemačka - Španjolska. Dosada je Poljska osvojila tri bronce na EP, a posljednju još 1967. godine.

Poljaci su u prvom pluvremenu zabili tek 18 koševa. Ovo je prva utakmica polufinala Europskog prvenstva u kojoj je jedna reprezentacija zabila manje od 20 koševa u poluvremenu još od Mađarske, koja je ubacila svega 12 koševa Čehoslovačkoj 1946. godine.