FENOMENALAN NASTUP BIVŠEG IGRAČA RIJEKE I HAJDUKA: / Tomasov hat-trickom u 20 minuta doveo Astanu korak bliže Europskoj ligi

Na terenu je proveo malo više od pola sata

1.8.2019.
18:23
Profimedia, AFP

Nogometaši Astane izborili su plasman u 3. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratnom susretu 2. pretkola pobijedili andorsku momčad Santa Coloma sa 4-1 nakon što je prvi susret završio bez golova.

Najbolji igrač utakmice bio je hrvatski nogometaš Marin Tomasov koji je bio trostruki strijelac.

Preokret za pamćenje

Gosti su poveli u sedmoj minuti golom Enrica Pija, no Astana je u nastavku susreta okrenula rezultat sa četiri pogotka. Izjednačio je Runar Mar Sigurjonsson iz jedanaesterca u 24. minuti, a potom je na scenu stupio Tomasov upisavši 'hat trick'.

Bivši igrač Hajduka i Rijeke ušao je u igru u 60. minuti, a 13 minuta kasnije je zabio za 2-1. U 79. minuti još jednom je svladao Eloya Casalsa, da bi sjajan nastup okrunio i trećim golom u sudačkoj nadoknadi. Drugi hrvatski nogometaš u redovima Astane, Luka Šimunović nije nastupio.

Kazahstanski sastav će u trećem pretkolu igrati protiv Vallette.

Tomasov je za mladu hrvatsku reprezentaciju nastupio devet puta i postigao jedan pogodak, a za A vrstu zaigrao je jednom prije šest godina, 2013.