SJAJNA ZAVRŠNICA / Fantastična Hrvatska izborila prvo mjesto u skupini, sada slijedi spektakl: Čekaju nas opasne momčadi i ogromna nagrada

Vatreni su izborili final four Lige nacija pobjedom nad Austrijom 3:1

25.9.2022.
23:06
Pixsell

Hrvatski nogometaši plasirali su se na Final Four Lige nacija nakon što su u Beču svladali Austriju 3-1 (1-1) te su ostali na vrhu ljestvice skupine 1 premda je i Danska pobijedila u zadnjem kolu, s 2-0 Francusku.

AUSTRIJA - HRVATSKA 1:3 /

Briljantni Vatreni u tri minute riješili Austrijance i izborili final four: Livaja i Lovren 'zapalili' 20 tisuća Hrvata

Vatreni su rano poveli pogotkom Luke Modrića, a samo tri minute kasnije su Austrijanci izjednačili preko Baumgartnera. Domaćini su igrali jako dobro te je Livaković u nekoliko navrata spašavao Hrvatsku. Ipak, Livaja i Lovren su u tri minute riješili utakmicu te je Hrvatska slavila s 3:1.

Hrvatska je tako natjecanje završila s 13 bodova, jednim više od Danske te će od 14. do 18. lipnja iduće godine igrati na Final Four turniru. Uz Hrvatsku tamo će nastupiti i Nizozemska, a za preostala dva mjesta se bore Mađarska i Italija, odnosno, Portugal i Španjolska.

Spektakl i sjajna nagrada

Na final fouru Lige nacija igraju pobjednici svake od četiri skupine iz A kategorije. Portugalci su trenutno prva momčad u svojoj skupini, a u posljednjem će kolu morati uzeti barem bod ako tamo žele ostati.

Mađari su pak senzacionalno prvi u skupini 3, a mjesto koje vodi u final four morat će potvrditi protiv Talijana, a igra im i bod. U skupini 4 je prošla Nizozemska. Naši reprezentativci svojeg će protivnika u final fouru doznati putem ždrijeba, a završnica natjecanja je na rasporedu od 14. do 18. lipnja. Igrat će se dvije polufinalne utakmice, jedna finalna i borba za treće mjesto.

Zasad je interes za domaćinstvo final foura iskazala Nizozemska, ali još uvijek ništa nije službeno. Idealno bi bilo da su stadioni u istom gradu ili barem male udaljenosti jedan od drugoga. A igrat će Hrvatska i iza lijepu nagradu, ne samo prestiž…

Naime, pobjednik Lige nacija dobiva 14 milijuna eura, a ostankom u elitnoj skupini već su zaradili dva i pol milijuna eura. Primjera radi, za srebro prije četiri godine HNS je zaradio 29 milijuna eura.