FANTASTIČNE UTAKMICE DILJEM EUROPE: / Remi Njemačke i Francuske, Rusija zaustavila Španjolsku, bez golova na Wembleyju

Nogometne reprezentacije Njemačke i Francuske u prijateljskoj su utakmici u Kölnu odigrale neodlučeno 2-2.

14.11.2017.
23:24

Gosti su poveli u 33. minuti pogotkom Alexandrea Lacazettea na asistenciju Anthonyja Martiala, a za svjetske je prvake izjednačio Timo Werner u 56. minuti. Sjajni napadač RB Leipziga je zabio sedam golova za Njemačku u posljednjih sedam nastupa.

ARGENTINCI U ŠOKU: /

Sergio Agüero pao u nesvijest na poluvremenu, hitno prevezen u bolnicu

Nijemci nakon 20 godina bez poraza

Lacazette je u 71. minuti donio novu prednost Tricolorima, ali u trećoj minuti sudačke nadoknade Nijemce je spasio Lars Stindl. Zahvaljujući njegovom pogotku Njemačka je kalendarsku godinu završila bez poraza, što joj nije uspjelo od 1997.

Rusija je u Sankt Peterburgu ugostila Španjolsku i izvukla neodlučeni ishod (3-3). Furija je povela u devetoj minuti pogotkom Jordija Albe, a prednost je pogotkom s bijele točke u 35. minuti povećao Sergio Ramos. Nije to, međutim, slomilo Ruse koji su se vratili pogocima Fjodora Smolova i Alekseja Mirančuka u 41. i 51. minuti.

Još jednim golom iz kaznenog udarca vodstvo je u 53. minuti Španjolskoj vratio Ramos, a konačnih je 3-3 u 70. minuti svojim drugim pogotkom večeri postavio Smolov. Španjolci su prvi put primili tri gola u jednoj utakmici još od SP-a u Brazilu kada su ih s 5-1 pobijedili Nizozemci. Ramos je, pak, postao prvi španjolski igrač nakon 1927. koji je u jednoj utakmici zabio dva golas bijele točke.

Engleska i Brazil bez pobjednika

Četiri dana nakon što je na Wembleyju zaustavila Njemačku, odigravši 0-0, Engleska je na istom mjestu ostvarila isti rezultat i protiv Brazila. Gosti su imali 65 posto posjeda lopte i znatno veći broj udaraca prema golu (11-3), ali nisu uspjeli srušiti Tri lava.

Belgija je s 1-0 u Bruggeu bila bolja od Japana, a jedini je strijelac bio Romelu Lukaku koji je sa samo 24 godine postao najbolji strijelac reprezentacije u povijesti (31 pogodak). Austrija je, pak, u Beču svladala Urugvaj s 2-1.

Prijateljske utakmice:

Njemačka - Francuska 2-2 (Werner 56, Stindl 90+3//Lacazette 34, 71)

Rusija - Španjolska 3-3 (Smolov 41, 70, Mirančuk 51//Alba 9, Ramos 35- 11m, 54 - 11m)

Wales - Panama 1-1 (Lawrence 85/Cooper 90+3)

Engleska - Brazil 0-0

Belgija - Japan 1-0 (Lukaku 72)

Mađarska - Kostarika 1-0 (Nikolić 37)

Rumunjska - Nizozemska 0-3 (Depay 47, Babel 57, de Jong 82)

Austrija - Urugvaj 2-1 (Sabitzer 5, Schaub 87//Cavani 10)

Argentina - Nigerija 2-4 (Banega 28, Agüero 36//Iheanacho 45, Iwobi 52, 73, Idowu 54)

Katar - Island 1-1 (Muntari 90//Kjartansson 26)

Kina - Kolumbija 0-4 (Pardo 5, Bacca 61, Borja 66, 90)

Južna Koreja - Srbija 1-1 (Koo 63 - 11m//Ljajić 59)

Slovačka - Norveška 1-0 (Lobotka 90+3)