Fantastična Barcelona: U jednoj utakmici srušili tri rekorda!

Nogometaši Barcelone rutinski su odradili gostovanje kod Rayo Vallecana ostvarivši pobjedu 2-0 kojom su se vratili na vrh ljestvice, te srušili tri rekorda.

4.10.2014.
21:06

Golove za katalonsku momčad zabili su Lionel Messi (35) i Neymar (36), a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je posljednjih 20 minuta. Rayo je utakmicu završio bez dvojice igrača - Jorge Morcillo je isključen u 60. minuti, a Javier Aquino u 90. minuti.

Međutim, junak susreta bio je Barcin vratar Claudio Bravo koji je postavi novi rekord Primere u minutama bez primljenog gola na startu sezone.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Čileanac, koji je ovoga ljeta stigao na Camp Nou iz Real Sociedada, nije primio gol 630 minuta. Dosadašnji rekord držao je Pedro Maria Artola koji je 1977. na vratima Barcelone otvorio sezonu bez primljenog gola 560 minuta.

Uz to, Barcelona je prva momčad u povijesti španjolske lige koja nije primila gol u uvodnih sedam utakmica, a niti jedna momčad nije otvorila sezonu s gol razlikom 19:0 kao Katalonci.