ENGLESKE LEGENDE NAPOKON DOŠLE NA SVOJE: / Lineker, Shearer i ostali euforično dočekali veliku pobjedu nad Hrvatskom

Tijekom SP-a legende su s tugom dočekale ispadanje od Hrvatske, ali sada su imali razloga za slavlje.

18.11.2018.
17:37

Nakon pobjede engleske nogometne reprezentacije nad Hrvatskom 2-1 i plasmana na završni turnir Lige nacija oglasile su se brojne tamošnje legende. Gary Lineker, Michael Owen, Alan Shearer, Ian Wright s oduševljenjem su dočekali ovakav rasplet. Doduše Lineker je bio posebno inspiriran te se našalio na račun Gordon Albiona.

HRVATSKA ISPALA IZ ELITNE SKUPINE: /

Englezi preokrenuli nakon dvije velike pogreške Vatrenih i bacili Modrića i društvo na koljena

"Uvijek sam mislio da će se Liga nacija jednog dana vratiti kući", napisao je na Twiteru aludirajući na poznati hit 'Football's coming home' u kojem se Englezi šale na svoj račun.

Vatreni poveli

Hrvatska je na Wembleyu povela 57. minuti Brekalo je povukao kontru, gurnuo do Vlašića koji je produžio u kazneni prostor do Kramarića. Napadač Hoffenheima je napravio nekoliko lažnjaka i potom pogodio mrežu nemoćnog Pickforda za vodstvo svjetskih doprvaka.

Dvadesetak minuta kasnije domaćin je izjednačio. Gomez je ubacio iz auta, lopta je došla do Kanea koji ju je gurnuo ispod Kalinića, a na gol-liniji ju je Lingard ugurao u mrežu. U 82. minuti Vida je sjajno pucao nakon kornera, ali je Pickford obranio.

Nažalost, u 85. minuti Englezi su u potpunosti okrenuli rezultat. Chilwell je ubacio iz slobodnog udarca, a Kane klizećim startom u kaznenom prostoru zabio za 2-1.