OSIJEK - RIJEKA 1:1 / Remi na oproštaju od kultnog Gradskog vrta: Mierez zapucao penal za pobjedu Osijeka u 96. minuti

Tekstualni prijenos utakmice Osijek - Rijeka mogli ste pratiti na portalu Net.hr

27.5.2023.
18:37
Dubravka Petric/PIXSELL

Nogometaši Osijeka i Rijeke u susretu su posljednjeg, 36. kola HNL-a igrali 1-1 (0-1).

UOČI GORICE /

Bišćan najavio oproštaj jednog od najplaćenijih igrača: 'Puno toga je dao za klub'

U posljednjoj utakmici igranoj na stadionu Gradski vrt igranoj pred 11.500 gledatelja povela je Rijeka golom Emmanuela Bande (31), a izjednačio je autogolom Matej Mitrović (65-ag). Bio je to izravni dvoboj kandidatata za treće mjesto, a Rijeka je povela izravno iz kornera. Banda je ubacio poluvisoku loptu na prvu vratnicu koju je čuvao Omerović, no on je loše ragirao i lopta mu je prošla kroz noge u gol.

Izjednačenje je uslijedilo u 65. mibuti kada je Bukvić pokušao atraktivnim udarcem škaricama, no nije najbolje zahvatio loptu koja je potom pogodila u nogu Mitrovića, pomienila smjer te završila u meži. Imao je Osijek priliku u samoj završnici ipak pobijediti, nakon pregleda snimke sudac Kolarić je ocijenio kako je Galešić prejako povukao Miereza u svom kaznenom prostoru te je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je Mierez, ali Labrović je obranio njegov udarac.

Osijek je bio domaćin u Gradskom vrtu od 1977. godine, no od sljedeće će sezone svoje suarnike dočekivati na novom stadionu u Pampasu.

Ovim remijem Osijek je zadržao treće mjesto sa 50 bodova, jednim više od četvrte Rijeke, a oba kluba će sljedeće sezone igrati u Konferencijskoj ligi.

Dinamo je osigurao naslov sa 78 bodova, 10 više od drugog Hajduka, dok društvo najboljih napušta Šibenik.

Supersport HNL, 36. kolo

Osijek, stadion Gradski vrt. Subota, početak u 19.00

Osijek - Rijeka 1:1 (Banda 31')

Osijek: Malenica, Omerović, Barišić, Čeberko, Jurčević, Jugović, Nejašmić, Fiolić, Bukvić, Lovrić, Mierez

Rijeka: Labrović, Veiga, Galešić, Mitrović, Goda, Hodža, Banda, Djouahra, Ampem, Marin, Frigan

90'+6' Mierez je sam izveo penal i Labrović mu brani, a ubrzo nakon toga sudac svira kraj. Osijek - Rijeka 1:1

90'+6' Bit će penal i crveni karton (drugi žuti) za Galešića koji je srušio Miereza.

90+3' VAR se uključio nakon gužve u šesnestercu Rijeke, situacija se pregledava zbog mogućeg penala za Osijek.

90' Igrat će se još najmanje šest minuta sudačke nadoknade.

75' Osijek je u ofenzivi uz veliku podršku Gradskog vrta, ali Riječani odonijevaju njihovim napadima.

66' GOOOL Osijek je izjednačio autogolom Mitrovića. bukvić je pucao, a lopta je na putu do gola dirala mitrovića, promijenila smjer i prevarila Labrovića.

50' Uraganski početak Osijeka u drugom poluvremenu. Opani pokušaji Fionića i dva puta Lovrića, ali mreža Rijeke se ne trese.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Rijeka ide na odmor s vodstvom 1:0.

31' GOL Rijeka vodi, zabio je Banda i to izravno iz kornera.

28' Vratnica! Ampem je ubacio, a vjetar je promijenio smjer lopte i ona je pogodilavratnicu pa se odbila u polje. Sreća je spasila domaćine.

10' Rijeka je puno bolje ušla u utakmicu. Osječani sjeluju izgubljeno.

1' Počela je utakmica na Gradskom vrtu.

18.30 Još nas pola sata dijeli do početka zadnje utakmice na kultnom Gradskom vrtu.

_________________________________________________________

Ovoga vikenda se igraju posljednje utakmice sezone u HNL-u. Gotovo je sve riješeno, zna se da je Dinamo prvak i da Šibenik ispada iz lige, a jedna je nepoznanica koji će klub će završiti kao treći, a koji kao četvrti, što će Rijeka i Osijek odlučiti u međusobnom dvoboju.

Utakmica Osijeka i rijeke bit će posljednja koja će se odigrati na kultnom Osijekovom stadionu Gradskom vrtu jer će se oni ubrzo preseliti na novi stadion na Pampasu koji nosi ime"Opus Arena", i koji je najmoderniji u Hrvatskoj,

To koji klub će biti treći, a koji četvrti u pogledu plasmana u europska natjecanja ne mijenja ništa, ali moglo bi biti bitno zbog podjele novca od TV prava pa će derbi na Gradskom vrtu biti sve samo ne revijalan.

FNC 11 - borilački spektakl godine iz Arene Zagreb gledajte UŽIVO u nedjelju, 28. svibnja, od 20 sati, ekskluzivno na PLAY Premiumu!