EGIPAT OSIGURAO OSMINU FINALA: / Salah pokazao klasu; najbolji afrički nogometaš majstorijom bacio navijače i suparničke igrače u trans

Egipat osigurao plasman u osminu finala

27.6.2019.
7:09

Zanimljivo je na Afričkom kupu nacija. U skupini A noćas su po hrvatskom vremenu Egipćani u Kairu u skupini A osigurali prolaz u daljnju fazu natjecanja pobjedom nad DR Kongom 2:0. Ahmed El Mohamady postigao je gol za 1:0, dok je drugi i posljednji gol na utakmici dijelo najboljeg afričkog igrača, 27-godišnje zvijezde Liverpoola Mohameda Salaha. Bio je to njegov prvi pogodak na ovogodišnjem natjecanju.

Sjajna akcija Egipćana

Salah je zabio nakon jedne sjajno odigrane akcije. Dobio je loptu na desnoj strani u naletu, nakon što mu je suigrač Trezeguet negdje s centra odlično dodao, nakon čega je Salah izbacio jednog igrača iz igre, dovoljno da još malo pričeka da se ovaj vrati u igru, na sebe navuće još jednog pa lijevom, hladno poput najvećih golgetera svijeta što on i je, zabio u lijevu donji kut gola golmana Konga...

Na kraju utakmice, igrači Konga tražili su i radili "selfie" sa Salahom, koji je nogometni uzor pojedinima u DR Kongu...

PRISJELA IM YAYA BANANA: /

Kamerunci u tri minute sredili Gvinejce

Uganda remizirala s Zimbabveom, Nigerija izborila drugi krug

U istoj skupini Uganda i Zimbabve jučer su uzeli svaki po bod u remiju 1:1. Uganđani su poveli preko Emmanuela Okwija (12), a u 40. minuti je izjednačio Khama Billiat. DR Kongo je i dalje bez boda i izgubio je svaku šansu za prolaz u osminu finala, očekivano. Uganda je još u igri za drugi krug, imaju 4 boda i bit će zanimljivo vidjeti kako će se rasplesti situacija u grupi.

Nigerija je u skupini B došla do druge pobjede svladavši u Aleksandriji Gvineju s 1-0, pa su već osigurali osminu finala. Pobjedu je Nigerijcima donio gol Kennetha Omeruoa u 73. minuti.U skupini B vode Nigerijci sa šest bodova, Madagaskar i Gvineja imaju po bod, a Burundi je bez bodova.

Skupina A: Uganda - Zimbabve 1-1 (Emmanuel Okwi 12/ Khama Billiat 40) Egipat - DR Kongo 2-0 (Ahmed El Mohamady 25, Mohamed Salah 43)

Skupina B: Nigerija - Gvineja 1-0 (Kenneth Omeruo 73)